dětský prodejní festival mini

 

Kdy: 19. 11. 2021 - 20. 11. 2021
Kde: festival mini, Pražská tržnice - Hala 13 Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7 - Holešovice

Typ: Festival
Web: Odkaz

Poetický vizuál vytvořil ilustrátor a režisér animovaných filmů Filip Pošivač, autor úspěšných dětských knih a seriálu Mlsné medvědí příběhy. | Zdroj: festival mini Poetický vizuál vytvořil ilustrátor a režisér animovaných filmů Filip Pošivač, autor úspěšných dětských knih a seriálu Mlsné medvědí příběhy. | Zdroj: festival mini

Předvánoční edice Festivalu mini se nezadržitelně blíží. Proběhne v hale 13 v holešovické Pražské tržnici a představí osmdesátku vystavovatelů s vybranou nabídkou ze světa módy, hraček, knížek, šperků, kosmetiky, nábytku a interiérových doplňků jak pro děti, tak i jejich rodiče a prarodiče.

Vystavovatelé pro návštěvníky chystají nekonečno krásných novinek. Chybět nebude hit říjnové edice festivalu - ručně vyráběné alpaky z heboučké srsti andských lam od Ema má táty ani poslední kousky kufříků a látkových plen z miniedice s ilustracemi Filipa Pošivače. Před vánocemi velmi žádané knihy najdou návštěvníci na stáncích nakladatelství Meander, Host či Pop-Pap a knihkupectví 2veverky. A rodiče si mohou přijít koupit a přímo od jejich autorů nechat podepsat hned tři knižní novinky: kuchařku My Cooking Diary III pro děti a rodiče od Kateřiny Saint Germain, knihu pohádek Tamary Klusové a Rituály šťastné rodiny od Ester Bezděk.

Další vyhledávanou kategorií je kosmetika pro děti a maminky, již na festivalu zastoupí české značky Yage organics, Nobilis Tilia a Lovespot nebo výběr vyhlášených zahraničních značek z obchodu Made for Moms. Nejnovější módní kousky pro malé i velké připravily např. značky Anamé, Shark in the Park, Poures, LoowFat kids, Big Bros., Moonia a Boxx kids. Značka Mama by Segra připravila horké novinky jako nepromokavé kojící šaty a novou nosící bundu. Made for Moms představí nejnovější kolekci kojících triček a mikin od Tajinebanane. Boty pro malé i velké od těch nejlepších barefoot značek nabídne obchod Little Shoes. Kouzelné ručně pletené čepice nachystala DoBra, zatímco Luffa přiveze vánoční kolekci ručně vyšívaných sponek do vlasů.

Tamara Klusová přiveze na předvánoční edici mini svou novou knížku. Tentokrát to bude kniha pohádek o všech zvířatech, již vytvořila společně se svým synem alfem. přijďte si ji jako první koupit a nechat podepsat přímo od autorky. | Zdroj: festival miniTamara Klusová přiveze na předvánoční edici mini svou novou knížku. Tentokrát to bude kniha pohádek o všech zvířatech, již vytvořila společně se svým synem alfem. přijďte si ji jako první koupit a nechat podepsat přímo od autorky. | Zdroj: festival mini

Originální dřevěné hračky návštěvníci najdou u značek Puun, Didawood, Zoe8 a Stínosvět a obchodu Kidpoint, textilní u Jany Stejskalové, Noemově archy nebo Kouzelného hračkářství, jehož stánek je rájem hraček stejně jako ty, které patří obchodům Chytrá opička a Mamiee. Do dětského pokoje si můžete vybrat rostoucí nábytek od Mimimo a originální interiérové doplňky od českých a slovenských značek Not Kidding, Mazel a Mazel, Medena Studio, 25.11 a Pikipaki, ložní povlečení pak od Lesen a Mamilove.

A protože advent bude doslova za dveřmi, pořídíte na festivalu i výzdobu na adventní a vánoční čas jako svíčky od Perfumed Prague, vánoční ozdoby (např. u LilyLu a Ema má táty) a adventní kalendáře u Betty Brands, Kouzelného hračkářství nebo Lavly. A na výtvarných dílnách v rámci doprovodného programu si s dětmi můžete vyrobit adventní věnec nebo dřevěné či látkové vánoční ozdoby.

V rámci doprovodného programu se mohou děti těšit na výtvarné a animační dílny s kreativním epicentrem Vzletná, workshop s ilustrátorkou Marianou Tutschovou a Stínosvětem, zdobení dortíků s Lelí’s cupcakes, vytvoření sovičky technikou plstění s Noemovou archou, vyrábění věnců a květinových šperků s Kytkami od potoka a cvičení jógy s angličtinou s Little Bubbles.

V relaxační food zóně bude na návštěvníky čekat občerstvení od Etapy, Flatwhite, Bistra 8, La Paisanita a Lelí’s cupcakes. Samozřejmostí je u nás klidová zóna k nakojení a přebalení dětí, jejíž přebalovací pulty vybavil náš partner značka Kit & Kin svými eko plínkami. Hrací koutek se službou hlídání bude tentokrát v režii obchodu Skibi.

Info

KDY: pátek až sobota 19. - 20. listopadu 2021, 10 - 18 hod.
KDE: Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7 - Holešovice
VSTUP: vstupné na jeden den: 150 kč, festival pass na oba dny: 200 kč, děti do 12 let: zdarma

Další akce