Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Dětský prodejní festival mini

Datum: 18. 6. 2021 - 19. 6. 2021
Cena: 150 CZK
Pořadatel: Dětský festival mini, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží  306/13, Praha
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Oblíbený rodinný festival je zpět! To nejlepší z hraček, knížek, oblečení, šperků a kosmetiky pro děti i rodiče. Tvůrčí dílny, cvičení jógy, zdobení nanuků a módní přehlídky. a navíc staročeská pouť s kolotoči a houpačkami! Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a klidová zóna pro nakojení a přebalení dětí.

O festivalu

„Od začátku jsme mini koncipovaly jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele pečlivě vybíráme tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé přitažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. Převažující domácí autory, značky a firmy zasazujeme do kontextu výrazných zahraničních zástupců. Čerstvé novinky se na mini potkávají s generacemi prověřenými ikonami. nabídka festivalu je pestrá a doplňuje ji nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií, v rámci něhož připravujeme mimo jiné unikátní tvůrčí dílny,“ přibližuje festival pořadatelka Tereza Bruthansová. 

Dřevěná hračka Tititi od Terezy Talichové, Mrťafa | Zdroj: TititiDřevěná hračka Tititi od Terezy Talichové, Mrťafa | Zdroj: Tititi

5. výročí festival slaví vizuálem s pěti červenými puntíky a ručně _malovanou dřevěnou figurkou od designérky hraček Terezy Talichové, tvořící pod značkou tititi. Umělecká ředitelka mini Zuzana Lednická nechala vizuál rozehrát animací, v níž _se prolíná pět figurek s různým dekorem. Tereza Talichová také vytvoří velkou sochu, jež _se stane středobodem festivalu. A navíc bude Tereza též _autorkou tří mini cen v podobě _ručně _malovaných dřevěných figurek, které porota udělí vystavovatelům za nejzajímavější počiny.

Nedílnou součástí festivalu je doprovodný _program. Děti se mohou těšit na tvůrčí dílny s kreativním epicentrem Vzletná, spisovatelkou Irenou Hejdovou a nakladatelstvími Host, Pikola nebo Meanderhudební workshop La školouzdobení nanuků _Lunar Lelí’s cupcakes cvičení jógy s angličtinou od Little Bubbles. Jako bonus proběhnou na festivalu letos také módní přehlídky, které bude moderovat Emma Smetana. Tři české značky Shark in the Park, Wildmoon Šimido spolu s francouzskou Tajinebanane předvedou modely jak pro děti tak pro maminky.

Info

KDY: 18. – 19. června 2021, 10–18 hod.
KDE: Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7 - Holešovice
VSTUP: vstupné na jeden den: 150 kč, festival pass na oba dny: 200 kč, děti do 12 let: zdarma

 


Další akce a výstavy

Herrmann & Coufal: Design In You

Herrmann & Coufal: Design In You

Výstava, 28. 5. 2021 - 1. 4. 2022
Moravská Galerie, Jana Nečase 2, Brno-Žabovřesky

Produktový design
Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Designérky ve sbírce Vitra Design Musea

Výstava, 1. 6. 2021 - 31. 5. 2022
Vitra Design Museum, Vitra Schaudepot, Charles-Eames-Strasse 2, Weil am Rhein

Produktový design
První plánovací studio IKEA v Praze

První plánovací studio IKEA v Praze

, 15. 7. 2021 - 31. 12. 2025
IKEA, Centrum Westfield Chodov, 1. patro přímo pod food courtem Grand Kitchen, Roztylská 2321/19, Praha 4-Chodov

Produktový design