Design Thinking Festival 2015

 

Kdy: 11. 6. 2015 - 12. 6. 2015
Kde: DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Typ: Konference
Web: Odkaz

Design je často komunikován a vnímán jako vzhled či umění. Estetika je ovšem pouze jedna část, design odráží také ekonomické aspekty produkce a realizace a samozřejmě i potřeby cílové skupiny. Design Thinking Festival nabízí prostor pro setkávání a diskuzi podnikatelům, designérům a kreativním lidem.

Není design jako design

Design je často komunikován a vnímán jako vzhled či umění. Estetika je ovšem pouze jedna část, design odráží také ekonomické aspekty produkce a realizace a samozřejmě i potřeby cílové skupiny. Design Thinking Festival nabízí prostor pro setkávání a diskuzi podnikatelům, designérům a kreativním lidem. 

Klíčovým faktorem úspěchu jsou správně načasované inovace. Designové myšlení neboli Design Thinking představuje nový trend v managementu a v mezinárodním měřítku je považován za strategický inovační nástroj, který kombinuje současně jak kreativní, tak technologickou stránku.

Potkáme se v depu

Designový přístup v podnikovém řízení a v procesech tak, aby inicioval inovace a zvýšila se tím konkurenceschopnost, lze uplatnit v kreativních profesích stejně jako v podnikání či státní správě nebo neziskových organizacích. To moc dobře vědí pořadatelé Design Thinking Festivalu, který se uskuteční ve čtvrtek a pátek 11. – 12. června 2015 v kreativní zóně DEPO2015 v Plzni. Akce otevírá současné téma, které může přinést svěží vítr do vašeho podnikání, nový impulz pro start nebo může pomoci získat náskok před konkurencí. A navíc úplně zadarmo. (Registrace je ovšem nutná!)

DTF pořádá BIC Plzeň Podnikatelské a inovační centrum ve spolupráci s Plzeň 2015 a bavorským Bayern Design.

Je to vůbec pro mě/nás?

Cílové publikum je velmi široké a tak je to dobře. Dvoudenní mezinárodní konference je ideálním místem setkání podnikatelů, technologů, designérů, grafiků, marketingových expertů, studentů a dalších kreativních nadšenců, kteří chtějí posunout dál své podnikání. Stejně tak může být Design Thinking Festival inspirací pro orgány státní správy nebo neziskové organizace.

Co z toho

Ptáte se, co konkrétně vám účast na DTF může přinést? Samozřejmě záleží, co potřebujete a co hledáte. Od nových pohledů na řešení problémů, přes inspiraci po zkušenosti z praxe. Těšte se na workshopy a odborné diskuze. Akce je rovněž o setkání. Setkání se zajímavými lidmi, s lidmi, kteří smýšlejí podobně, s lidmi, kteří mají v této oblasti již nějaké zkušenosti. V neposlední řadě zde můžete získat nové kontakty pro své podnikání. 

Najděte svého nového partnera

Součástí je networkingová akce Brokerage Event, jež účastníkům nabízí možnost rychlého a efektivního vyhledání partnerů pro obchodní, výrobní či vývojovou spolupráci. Podnikatelé zde mohou najít nové obchodní kontakty, designéři výrobce pro své nápady či investory, studenti zase své budoucí zaměstnavatele.

Ať vám neujede vlak, registrujte se!

Registrace je otevřená do 8. června 2015 a celý festival je zdarma. Už není na co čekat, registrujte se TEĎ HNED

Další akce