Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Design Disco Summer Camp 2019

Datum: 1. 8. 2019 - 11. 8. 2019
Cena: 15 000 CZK (600 EUR) – prvních 10 účastníků získá slevu 30%
Pořadatel: Design Disco, Karoliny Světlé 31, Praha 1
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Architektonický a designový letní přiměstský tábor je určen pro studenty středních škol a gymnázií ve věku od 14 do 18 let.

11 dní designu a architektury

Letní městský kurz dílny Design Disco je intenzivní 11 denní program, který ponoří studenty středních škol a gymnázií do světa designu.

Kurz se uskuteční v Praze v architektonickém ateliéru v centru města nazývaném „LOBBY“. Studenti si vyzkouší různé techniky kreslení, modelování a osvojí si prezentační techniky spojené s architekturou a designem. Také se seznámí s dalšími odnožemi designu – jakými jsou například městské plánování, grafický design a industriální design.

Program příměstského tábora seznámí studenty s návrhářským myšlením skrze praktické projekty typu „navrhni a postav” (design/build). Bude se soustředit na 3 základní hodnoty a dovednosti: tvůrčí důvěra v sebe samotného, týmová práce a udržitelnost. Pomocí workshopů (dílen), prohlídek různých zajímavých míst a exkurzí do projekčních firem budou studenti moci nahlédnout pod pokličku toho, co to znamená být architektem nebo návrhářem. Studenti budou mít i možnost potkat se a spolupracovat se světovými odborníky, čímž se dozví o jejich vlastních zkušenostech na cestě stát se úspěšným designérem či architektem. Také společně prověří a podělí se o své nápady, jak zlepšit veřejný prostor ve městě a tím i život v něm.

Předchozí ročníky Design Disco, zdroj: Design DiscoPředchozí ročníky Design Disco, zdroj: Design Disco

Přihlaš se už teď

Přihlaste se už teď na designdisco.org/campbuďte mezi prvními 10 účastníky, kteří získají 30% slevu! Cena za kurz obsahuje veškerý potřebný materiál, včetně originálního Design Disco bloku, obědy, jízdné po Praze, vstupné do muzeí a do kin. Letní kurz Design Disco je vedený kompletně v angličtině.

Termín kurzu je 1. – 11. srpna 2019.

Věk účastníků: 14 – 18
Uzávěrka přihlášek: 3. 5. 2019
Uzávěrka plateb poplatků: 15. 5. 2019
Cena kurzu: 600 EUR / 15 000 CZK 

O Design Disco

Design Disco (zkráceně pro „Discovery - objevuj“) je edukativní nezisková organizace s programy zaměřenými na design a architekturu pro studenty středních škol a gymnázií v Praze. Mezi tyto programy patří workshopy (dílny), akce zaměřené na design, semináře, přednášky a odborné exkurze s výlety za architekturou. Tato nezisková organizace je vedena mladými profesionály, architekty a studenty designu s různým zaměřením. Ovšem všechny spojuje jedna společná mise, která se snaží udělat výuku designu a navrhování více přístupnou pro mladší generaci, tedy pro naši budoucnost.

Předchozí ročníky Design Disco, zdroj: Design DiscoPředchozí ročníky Design Disco, zdroj: Design Disco


Další akce a výstavy

Výstava Ve vile: Eva Eisler – Peter Demek

Výstava Ve vile: Eva Eisler – Peter Demek

Výstava, 24. 5. 2019 - 1. 3. 2020
Moravská galerie v Brně, Jurkovičova vila, Jana Nečase  2, Brno-Žabovřesky

Produktový design
Bořek Šípek – Retrospektiva

Bořek Šípek – Retrospektiva

Výstava, 13. 11. 2019 - 22. 3. 2020
Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí  6, Praha 2

Produktový design
Předplatné PechaKucha Night Prague 2020

Předplatné PechaKucha Night Prague 2020

Prezentace, 1. 12. 2019 - 29. 1. 2020
PKNP, Kino Aero, Biskupcova 1733/31, Praha

Design management