Cucej aneb Zlínští studenti představí pítka na Dutch Design Weeku

 

Kdy: 22. 10. 2016 - 30. 10. 2016
Kde: Temporary Art Centre (TAC), Vonderweg 1, Eindhoven

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Adéla Bačová, Pohárek, zdroj: FMK UTB Zlín Adéla Bačová, Pohárek, zdroj: FMK UTB Zlín

Výstava projektu Cucej Ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně je inspirována českým lázeňstvím a léčebnými lázeňskými procesy. Podnět ke vzniku projektu přinesla designérská soutěž „Luhačovický lázeňský pohárek 2016", kterou na přelomu loňského a letošního roku organizoval CZECHDESIGN, Lázně Luhačovice a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Na jejím základě studenti tvořili nové návrhy pohárků. Hlavním cílem bylo navrhnout originální a funkční lázeňský pohárek, který by se stal novým symbolem lázeňského města Luhačovice. Hlavními kritérii hodnocení byly originalita a inovativnost, soulad se specifickou lázeňskou atmosférou Luhačovic, realizovatelnost a vyrobitelnost. Objem pohárku byl stanoven v rozsahu 200 - 300 ml a požadovaným materiálem byl porcelán. V rámci soutěže se mezi finalisty dostala i zlínská absolventka Adéla Bačová, která se spolupráci s grafickou designérkou, doplnila své pítko o jemnou ilustraci.

Instalace na holandském design weeku se snaží navodit klidnou lázeňskou atmosféru, specifický kolorit lázní a neopakovatelné kouzlo ve spojení s nádhernou přírodou a jejími dary.

Další akce