Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Češi vystavují v Paříži funerální design jako součást Paris Design Week

Datum: 7. 9. 2017 - 30. 9. 2017
Pořadatel: České centrum Paříž, rue Bonaparte 18, Paříž
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
URNYY, autoři Roman a Pavlína Kvitovi, zdroj: www.romankvita.com
URNYY, autoři Roman a Pavlína Kvitovi, zdroj: www.romankvita.com

V rámci festivalu Paris Design Week a Týdne zahraničních kultur organizuje České centrum výstavu funérárního designu Acheron/Czech Funeral Design. Výstava potrvá od 7. do 30. září a představí návrhy originálních pohřebních schránek mladých českých designerů.

Funerální design zažívá období znovuzrození. Čím dál tím více lidí zajímá, v čem budou uloženy jejich ostatky po smrti. A nabídka schránek na popel je mnohem bohatší než před lety. Galerie Kvalitář proto oslovila mladé české designéry, kteří ve svém portfoliu mají návrhy uren a připravila spolu s nimi výstavu Acheron. Mnoho lidí dnes žije v prostředí, které může libovolně uzpůsobit svému vkusu. Když ale dojde na poslední cestu, nezbývá než rezignovat na osobitost a podřídit se většinové konzumní nabídce. Je to ale nutné? Nezaslouží si člověk i po smrti schránku na úrovni? Ostatně stráví v ní nepoměrně více času než ve svém pozemském bytě. 

Výstava Acheron v Galerii Kvalitář, zdroj: www.romankvita.comVýstava Acheron v Galerii Kvalitář, zdroj: www.romankvita.com

České centrum ve spolupráci s Galerií Kvalitář se proto rozhodlo zmapovat území, které není příliš prozkoumané, přesto si naši pozornost zaslouží. Funerární design. Výstava propojila několik designerů, kteří se tématu věnují a mají za sebou již řadu kvalitních výsledků. Jejich přístup je různorodý, stejně tak jako materiály, které používají, a tvary, které navrhují. Výstava Acheron tak dokazuje, že možností, jak vkusně a esteticky spočinout, je hned několik. Český design pronikl i za zdi hřbitovů!

Vernisáž se koná 7. září v 19:30 v Českém centru Paříž. Výstava je součástí festivalu Paris Design Week, který proběhne od 8. do 16. září.

Vystavující

Roman Kvita a Pavlína Kvitová - URNYY 
Zuzana Knapková - Spolu
Sebastian Sticzay - Family Chapel
Monika Suchánská, Tomáš Rybníček, Kateřina Pěkná - Urny Ke kořenům
Linda Vránová - Urna z čediče
Martin Chmelař - Držím tě

Urna z čediče, autorka Linda Vránová, zdroj: www.paris.czechcentres.czUrna z čediče, autorka Linda Vránová, zdroj: www.paris.czechcentres.cz

Fotografie (5)


Další akce a výstavy

Výstava: Eva Eisler – Peter Demek. House Sitters

Výstava: Eva Eisler – Peter Demek. House Sitters

Výstava, 4. 6. 2020 - 25. 4. 2021
Moravská galerie v Brně, Jurkovičova vila, Žabovřesky, Jana Nečase 2, Brno

Produktový design
Výstava: CRASHTEST 10 / ROŽNI!

Výstava: CRASHTEST 10 / ROŽNI!

Výstava, 5. 8. 2020 - 31. 1. 2021
MUD Benešov, Malé náměstí  74

Produktový design