Caroline Reid o tom, jak přinést udržitelnost do každodenního byznysu

 

Kdy: 8. 4. 2019, 17:30 - 20:30
Kde: IKEA Point, Václavské náměstí 16, Praha

Typ: Přednáška
Web: Odkaz

Udržitelnost? Cirkulární ekonomika? Vývoj produktů a nových materiálů? Caroline Reid z IKEA vám přiblíží, co to v praxi znamená pracovat s tématem udržitelnosti v tak velké firmě jako je IKEA. Jakým způsobem pracují, aby dostáli svým slibům? Jak vznikají nové produkty, které jsou už od výroby šetrné k přírodě? Zveme vás 8. 4. do IKEA Pointu na Václavském náměstí na jedinečný seminář.

Caroline Reid studovala produktový design na University of Strathclyde ve skotském Glasgow a ve společnosti IKEA pracuje již 13 let. Na různých pozicích se v rámci svého působení věnovala tématům týkajících se udržitelnosti v oblasti dopravy, nákupu a vývoje produktů. Její zkušenosti sahají od designu po rozvoj trvalé udržitelnosti. Caroline ukáže, co udržitelnost znamá v IKEA při návrhu produktů, výběru materiálů i výrobě.

Se svým týmem vytváří pozice, přístupy a pracovní metody související s globální strategií udržitelnosti IKEA, nazvané People Planet Positive. V praxi to znamená, jak propsat právě udržitelné cíle do každodenního fungování firmy a byznysu. Jedním z jejích cílů je vyřadit plasty na jedno použití a využít v produktech IKEA plasty, které by jinak skončily v oceánech, což je aktuální téma rezonující napříč společností. 

Tím, že je IKEA zastáncem demokratického designu, který je kombinací formy, funkce, kvality, udržitelnosti a nízké ceny, jsou jejich aktivity v oblasti udržitelnosti často velmi sledované a hodnocené. Caroline Reid říká, že IKEA v rámci svého přístupu k udržitelnosti usiluje o prodloužení životnosti každého produktu – díky tomu umožňuje, aby zákazníci IKEA našli produktům nové využití, opravili je, znovu využili, prodali nebo recyklovali, a vytvářeli tak minimum odpadu. Pokud jde o obaly, je nejpoužívanějším materiálem v IKEA papír. Obaly jsou navrženy tak, aby spotřebovaly co nejméně materiálu a nevytvářely ještě více odpadu. Dobře navržené a funkční obaly mají zásadní význam – největší negativní dopad mají totiž produkty, které se poškodí a následně vyhodí.  

Program

  • 17:30 - Open door, registrace
  • 18:00 - Zahájení přednášky a úvodní slovo Roman Bojko, Sustainability Manager IKEA CZHUSK
  • 18:15 - Caroline Reid, Sustainability Project Manager
  • Po přednášce následuje diskuze

Registrace

Kapacita omezená, registrace nutná. ZDE si rezervujte místo.

Přednáška je v angličtině.

Caroline Reid, foto: IKEA Česká republikaCaroline Reid, foto: IKEA Česká republika

Další akce