Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Přednáška CAMP-IPR, Ákos Moravánszky (HU) a Andrea Deplazes (CH)

Datum: 4. 11. 2021, 19:30
Pořadatel: KRUH, CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská  51, Praha
Odkaz: WWW
Architekt Ákos Moravánszky I Zdroj: FA ČVUT Architekt Ákos Moravánszky I Zdroj: FA ČVUT

Přednáška z podzimního cyklu Dialogy spolku Kruh na téma: Architektura jako trvalá změna? Hosty jsou architekti působící v Maďarsku Ákos Moravánszky a Andrea Deplazes. Spolek Kruh připravuje výjimečně i zimní edici v lednu (13.1.2022) - přednášku Miroslava Šika a dvojice Knapkiewicz & Fickert (CH).

Trvalá změna je jedinou konstantou v životě, tvrdí Hérakleitos, a dnešní realita jako by potvrdila jeho vizi světa neustálých změn. Architekti se proto snaží rozlišovat mezi tím, co se v jejich disciplíně jeví jako trvalé, a tím, co je pomíjivé a letmé. Můžeme ale mluvit o metamorfóze jako o „esenci“ architektury? Mohou nikdy nekončící cykly transformace zajistit obnovu architektury po opakujících se krizích? 

Ákos Moravánszky

Maďarský architekt, historik architektury a titulární profesor teorie architektury na ETH v Curychu. Absolvoval studium architektury na Technické univerzitě v Budapešti a dějiny umění a památkovou péči na Technické univerzitě ve Vídni. Zajímá se o historii architektury východní a střední Evropy 19. a 20. století. Věnuje se výzkumné a publikační činnosti.

Andrea Deplazes

Je patrnerem architektonické kanceláře Bearth & Deplazes Architekten, která sídlí v  hlavním městě švýcarského kantonu Graubünden. Firma projektuje široké spektrum staveb. V současnosti je Deplazes profesorem architektury na ETH Curych.  Mezi realizace jeho kanceláře patří například horská chata Monte Rosa v Zermattu, rozšíření vinařství Gantenbein ve Fläsch nebo dům Schweizer-Schmid v Ardezu.

Info

Přednášku pořádá spolek KRUH a bude překládána do češtiny. 

KDY: 4. 11. 2021 v 19:30 
KDE: CAMP-IPR, Vyšehradská 51, Praha 2