Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Budoucnost designu: Norsko / Design a udržitelnost

Datum: 13. 10. 2015, 18:30 - 21:00
Cena: zdarma
Pořadatel: UMPRUM, náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
Odkaz: WWW

Design pro budoucnost přijedou představit profesoři katedry produktového designu z Norwegian University of Science and Technology.

Norsko je zemí, která ve svém přístupu k udržitelnosti nad jiné vyčnívá. Jedním z důvodů je i pozornost zaměřená na výzkum v této oblasti a na vzdělávání směrem k udržitelným řešením na uměleckoprůmyslových školách. Design pro budoucnost přijedou představit profesoři katedry produktového designu z Norwegian University of Science and Technology, kteří budou na pražské Umprum přednášet o designu a udržitelnosti a společně povedou na toto téma také praktický workshop.

Přednáškový večer

  • CASPER BOKS: Design for Sustainable Behaviour
  • ANDRE LIEM: Design Education and Human Technology Relations
  • TORE GULDEN: Innovative User Interface Design Concepts

CASPER BOKS: TRVALE UDRŽITELNÍ DESIGNÉŘI, FIRMY I UŽIVATELÉ

Prof. Boks je vedoucím katedry Produktového designu a jeho výzkumná a lektorská práce, kombinující interaktivní design, technologie, environmentální psychologii a průmyslový design, se zaměřuje na vývoj udržitelných produktů a vzdělávání v této oblasti.

Předmětem výzkumných aktivit prof. Bokse a jeho studentů jsou nástroje, které usnadňují designérům a firmám  objevovat v procesu vývoje produktů příležitosti vedoucí k respektování životního prostředí a k trvale udržitelného přístupu, a to v kontextu jejich komerčních zájmů. Bez pozornosti nezůstávají ani samotní uživatelé, kteří mají být samotným produktem motivováni k udržitelnému užívání produktů.
 

ANDRÉ LIEM: DESIGN A TECHNOLOGIE

Další člen katedry Produktového designu norské univerzity André Liem zaměřuje svoji profesionální dráhu na design procesy a metodologii, technologie a vývoj produktu pro průmyslovou výrobu a vzdělávání v oblasti design. Jako profesor průmyslového designu také působil na National University of Singapore.
 

TORE GULDEN: DESIGN A JEHO UŽIVATEL

Profesor Tore Gulden kromě Norwegian University of Science and Technology působí také na Oslo and Akershus University College of Applied Sciences. Předmětem jeho výzkumných aktivit je design, kultura a udržitelnost, přičemž se zabývá takovými tématy, jako je design pro zdraví, design hraček nebo životnost produktů.