Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Design pro lidské potřeby: přednáška Jeremyho Myersona

Datum: 10. 11. 2015, 18:30 - 21:00
Cena: zdarma
Pořadatel: UMPRUM, náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
Odkaz: WWW
Jeremy Myerson, zdroj: budoucnostdesignu.cz Jeremy Myerson, zdroj: budoucnostdesignu.cz

Přednáška Jeremyho Myersona, aktivisty a publicisty v oblasti design, který se zaměřuje na design pro lidské potřeby a na roli designu v sociálním, demografickém a technologickém vývoji.

JEREMY MYERSON stál u zrodu výzkumného centra a v roce 1999 se stal jejím prvním ředitelem, kterým je dodnes. Tento absolvent Royal Collage of Art začínal svoji profesionální dráhu jako novinář a zakladatel britského časopisu Design Week (dnes funguje jako webová platforma). Jako aktivista a publicista v oblasti design se zaměřuje na design pro lidské potřeby a na roli designu v sociálním, demografickém a technologickém vývoji.

Výzkumná činnost a univerzity patří k sobě. Často se tak v zahraničí setkáváme se symbiózou výzkumných center různého zaměření, které se k univerzitám přidružily či na nich přímo vznikly. Výjimkou nejsou ani umělecké a uměleckoprůmyslové školy. Zvláštním případem je pak výzkumné centrum Helen Hamlyn Centre for Design, které vzniklo při Royal College of Art v Londýně a jeho fungování pro univerzitu znamená cennou interakci s praxí, státní správou i veřejným prostorem.

HELEN HAMLYN CENTRE FOR DESIGN - Centrum vzniklé z iniciativy několika profesorů v roce 1999 vede výzkumné projekty, jejichž cílem je zvýšení kvality lidského života a společnosti vůbec. Jejich aktivity se dělí do tří základních oblastí. Laboratoř nazvaná Age&Ability se zabývá designem pro přístupnější společnost bez ohledu na věk a schopnosti. Oddělení s názvem Healthcare vytváří bezpečnější a kvalitnější zdravotnické služby. A konečně sekce Work&City provádí výzkum v oblasti měnící se organizace práce a městského života. Projekt redesignu britských sanitek nebo interaktivní mapa veřejných záchodků v Londýně jsou dva z mnoha projektů, které má centrum za sebou.

Přednáška proběhne v anglickém jazyce.
Pro účast na přednášce nutná rezervace místa.