Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

ANIMACE 70

Datum: 2. 9. 2021 - 2. 10. 2021
Pořadatel: Animace a film Umprum a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Galerie UM, náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
Facebook: Událost
ANIMACE 70 | Grafika: Josefina Karlíková ANIMACE 70 | Grafika: Josefina Karlíková

Ateliér animace na pražské UMPRUM je nejstarší svého druhu v Česku. Na podzim oslaví 70 let od svého založení a prostřednictvím výstavy, projekcí, konference a publikace si připomeneme sedm dekád jeho působení. Ateliér výrazně formoval dějiny českého i československého animovaného filmu a vychoval mnoho významných osobností, patřících nejen do oblasti audiovizuální tvorby.

Galerie UM se na celou dobu výstavy promění v kinosál a návštěvníkům nabídne výběrový přehled filmové tvorby ateliéru, kterou představí v nových souvislostech. Díky Národnímu filmovému archivu představíme i nově digitalizované snímky, které od jejich dokončení nebylo možné desítky let vidět, včetně raritních prací prvních absolventů z 50. let. Promítání se zaměří na dospělé i dětské diváky, probíhat budou také programy pro školy. Speciální projekce z původního filmového materiálu se uskuteční v kině Ponrepo. Důležitou součástí výstavy bude i doprovodný program, který vyvrcholí konferencí. Ta nabídne přednášky, kulaté stoly a setkání. Konference je určena především absolventům ateliéru, studentům animace a filmových oborů a odborné veřejnosti.

Součástí oslav je i vydání publikace o historii ateliéru. Jejím obsahem bude nejen trojice odborných textů, ale především řada rozhovorů s vybranými pedagogy, absolventkami a absolventy, kteří pokrývají časové rozpětí dějin ateliéru i celou řadu profesních oblastí, do kterých se po škole vydali. Velkou předností knihy bude i bohatý obrazový materiál sestavený z dobových fotografií, studentských prací i archivních dokumentů.

realizační tým: Michaela Režová, Marie Barešová, Matěj Forejt
ve spolupráci s vedením ateliéru: Jan Drozda, Jakub Zich, Zuzana Bukovinská
grafický design: Josefina Karlíková
produkce: Natalie Krausová, Šárka Váňová (UMPRUM), Jiří Žák
partneři: NFA, kino Ponrepo, Anifilm
#animace70
Podrobný program budeme postupně odhalovat na eventu a fb stránce!

Info

KDY: vernisáž: 2. 9. 2021, výstava: 3. 9. – 9. 10. 2021, konference: 30. 9. –⁠ 2. 10. 20212. 9. 2021 - 2. 10. 2021
KDE: Galerie UM, náměstí Jana Palacha 80, Praha 1


Další akce a výstavy

UMPRUMSHOP 2022

UMPRUMSHOP 2022

Výstava, 9. 12. 2022 - 12. 12. 2022
Ateliér módní tvorby UMPRUM, Technologické centrum UMPRUM Mikulandská 134/5, Praha 1

Produktový design