Andreas Wegner: Save the robots

 

Kdy: 12. 10. 2015, 18:00 - 21:00
Kde: Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha 7

Typ: Přednáška

Andreas Wegner, zdroj: CZECHDESIGN Andreas Wegner, zdroj: CZECHDESIGN

CZECHDESIGN a Asociace UX vás zvou na doprovodný program výstavy Digitální design: Pohled za pixely. Potkejte se s českými špičkami oboru a objevte mladý dynamický obor digitálního designu. Budoucnost je totiž digitální, tak ať vám neuteče.

O přednášce:
Zážitková ekonomika je na svém vzestupu. Často se s ní setkáváme prostřednictvím "brand experience", neboli zážitků, které jsou k nám doručovány jako součást produktů či služeb, a ty se brzy stanou běžně dostupnou komoditou. Není novinkou, že stroje jsou spolu schopné komunikovat. Dokonce i pro velké hráče na trhu, kteří neustále vyvíjejí a potřebují nové inovace, je náročné dostatečně rychle reagovat na technologické změny a novinky a implementovat je do vlastní firemní kultury. A tak se musíme ptát: Jak v dnešní době vytvářet přidanou hodnotu tak, aby se zlepšily životy lidí okolo nás? Jak se na základě toho mění role designéra? Má se orientovat na zákazníka nebo se stát „skupinovým terapeutem“? Jakým směrem se bude do budoucna ubírat profese designéra?

Přednášející:
Andreas Wegner je živým příkladem digitální transformace. Vyzkoušel řadu designových odvětví – z role grafického designéra specializovaného na tiskovou grafiku přes animaci, motion grafiku a mobilní design se postupně přeorientoval na experience design. Jako vedoucí designu v iconmobile, jež se zaměřuje na inovační a designové poradenství v Berlíně, pracoval na řadě projektů pro mezinárodní klienty od Orange, Bosch, Mercedes, Samsung po OSN. Andreas o designu přednáší na konferencích i na školách, je členem poroty Lovie Awards a přirozeně tráví na internetu příliš mnoho času. V rámci doprovodného programu k výstavě Digitální design: Pohled za pixely se bude věnovat tématu
Save the robots – How experience design adds value for humanoids and corporoids *bzzzzzzzz*.


Přednáška Andrease Wegnera proběhne v anglickém jazyce (bez překladatele). Přednáška je součástí setkání UX Monday a přednáškového cyklu zahraničních designérů Budoucnost designu, jež je podpořen Fondem EHP.

Přednáška je zdarma. Rezervujte si včas místo!

Přednáška je součástí doprovodného programu výstavy Digitální design: Pohled za pixely.

Další akce