A Lot With Little

 

Kdy: 7. 2. 2024 - 3. 3. 2024
Kde: CAMP - Centrum architektury a městského plánování , Vyšehradská 51, Praha 2

Typ: Výstava
Web: Odkaz

Tvůrce filmu je londýnský filmový režisér Tapio Snellman. I Zdroj: CAMP Tvůrce filmu je londýnský filmový režisér Tapio Snellman. I Zdroj: CAMP

V Centru architektury a městského plánování zaujme své místo od 7. 2. 2024 mezinárodní putovní výstava A Lot With Little. Zde budou představeny práce architektů z celého světa, kteří se zabývají udržitelným řešením v oblasti bydlení, vzdělávání, transformace budov a pomoci při živelních a jiných pohromách.

Odpovědnost architektů nikdy nebyla tak zásadní jako dnes. Čelíme klimatické krizi, přírodním katastrofám a nepředvídatelným událostem. Téměř 40 % globálních emisí uhlíků způsobuje stavebnictví. Máme omezené množství času, peněz i zdrojů. Proto je nezbytné hledat nové a udržitelné způsoby, jak vytvářet architekturu, která reflektuje potřeby společnosti, využívá dostupné materiály a reaguje na místní komunitu, ekonomiku i životní prostředí. Architekturu, která je etická, odpovědná a dbá na naši budoucnost.

O výstavě

Výstava nabízí projekty se sociálním rozměrem, které mají pozitivní dopad nejen na životní prostředí, ale i místní komunitu. Architekti, jejichž tvorba je zde vystavena, při své práci využívají participaci a nebojí se odvážných, ale cenově dostupných řešení. Nedostatek finančních zdrojů totiž vyvažují svou kreativitou. 

Jednotlivé projekty budou moci diváci sledovat prostřednictvím multikanálové filmové instalace. Filmové záběry zachycující realizace v běžném provozu doprovázejí rozhovory se samotnými architekty. Kurátorkou a producentkou této mezinárodní putovní výstavy je londýnská architektka Noemí Blager.

Akce se koná za podpory společnosti Arper.

Další akce