Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
BOAdesign, Slim bottle, Ecozz, zdroj: BOAdesign BOAdesign, Slim bottle, Ecozz, zdroj: BOAdesign

Úspěch firmy Ecozz s designovou lahví: 5000 kusů vyprodali za 5 měsíců

Typ soutěže: uzavřená
Trvání: 8 měsíců
Počet vítězů: 1 - studio BOA design
Počet oslovených: 3

Firma Ecozz se zabývá výrobou chytrých nákupních tašek, batohů a kabelek. Jejich výrobky jsou vyrobeny z recyklovaných PET lahví, jsou praktické a šetrné k přírodě. Pro firmu jsme uspořádali uzavřený tendr na vývoj nové tašky, ze kterého vzešla dlouhodobá spolupráce se studiem BOAdesign, i když v jiné podobě, než se plánovalo.

MOTIVACE ZADAVATELE
Cílem firmy bylo přivést na trh funkční ekologickou lahev, která se bude lišit od stávajících konkurenčních. Produkt měl být jednoduchý na údržbu a z takového materiálu, aby byla lahev omyvatelná i v myčce.

ZADÁNÍ PRO DESIGNÉRY
Zadáním bylo vytvořit láhev na vodu z ekologického materiálu: Eastman Tritan, neboli amorfní kopolyester s rostlinným původem, který je zdraví bezpečný a biologicky rozložitelný. Tento materiál navíc nese certifikát BPA (bisfenol A – chemická látka, která nereaguje s obsahem plastu a neohrožuje zdraví). Firma Ecozz, jak již z jejího názvu napovídá, prodává výrobky ekologické, a proto byl výběr materiálu podstatnou součástí zadání.

Studio BOAdesign (Michala Vrátníková, Petr Mikošek), zdroj: BOAdesignStudio BOAdesign (Michala Vrátníková, Petr Mikošek), zdroj: BOAdesign

PRŮBĚH SPOLUPRÁCE
Czechdesign původně pro společnost Ecozz zorganizoval uzavřený tendr s třemi účastníky s cílem vyvinout novou tašku. Ten vyhrálo studio BOAdesign a tašku dotáhli až do předvýrobního vzorku, kdy se ale firma rozhodla realizaci pozdržet. I přesto navázala se studiem dlouhodobou spolupráci a vyvinuli společně úspěšnou plastovou lahev na vodu. Tato spolupráce již probíhala standardním způsobem, od prvních sketchů a konceptů možného řešení až po jednotlivé detaily a funkce konzultované s majitelem firmy Ecozz. Ohledně závitu na plastové lahvi se designéři radili i s odborníkem na tvarování plastů v ČR.

BOAdesign, Slim bottle, Ecozz, zdroj: BOAdesign BOAdesign, Slim bottle, Ecozz, zdroj: BOAdesign

VÝSLEDEK
Slim bottle je lahev na vodu vytvořená z ekologicky šetrného materiálu, který je biologicky rozložitelný a neškodí zdraví. Obsah lahve nereaguje s plastem samotným. Lahev má netradiční tvarování, půdorys je elipsový, což je prvek zajímavý nejen vizuálně, ale i funkčně. Díky svému plochému tvaru je lahev pohodlná na držení, praktická při přenášení a také je zabráněno nežádoucímu pohybu (například odkutálení se ze stolu, při odložení na sedadlo v autě, atd.)

BOAdesign, Slim bottle, Ecozz, zdroj: BOAdesign BOAdesign, Slim bottle, Ecozz, zdroj: BOAdesign

VYHODNOCENÍ
Realizace lahve proběhla v nákladu 5000 ks, které byli ve 4 barevných variantách (modrá, zelená, růžová a šedá). Celý náklad se vyprodal během 5 měsíců od uvedení do prodeje a již ji není možné zakoupit. Lahvím na vodu od firmy Ecozz ale není konec, se studiem BOAdesign momentálně pracují na nové verzi.

Další Case Studies

Díky design kolekci Nábytkem roku 2017

Díky design kolekci Nábytkem roku 2017

Typ soutěže: uzavřená
Trvání: 11 měsíců
Počet vítězů: 1 - Lenka Damová & Boris Klimek
Počet oslovených: 3
Ocenění Red Dot i nominace na Výrobce roku. Firma z Vysočiny sází na design

Ocenění Red Dot i nominace na Výrobce roku. Firma z Vysočiny sází na design

Typ soutěže: otevřená
Trvání: 15 měsíců
Počet přihlášených: 141
Počet vítězů: 2 - prof. Arch Jiří Pelcl a Bc. Martin Zapletálek