Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Díky design kolekci Nábytkem roku 2017

Typ soutěže: uzavřená
Trvání: 11 měsíců
Počet vítězů: 1 - Lenka Damová & Boris Klimek
Počet oslovených: 3

CZECHDESIGN zorganizoval pro jednoho z největších výrobců a prodejců kancelářského nábytku uzavřenou soutěž na design nové kolekce nábytku. Nová značka PLAN, pod kterou firma nábytek distribuuje, vyhrála celostátní oborové ocenění Nábytek roku 2017 a má tolik objednávek, že nestíhá vyrábět.

MOTIVACE ZADAVATELE

Rozšířit sortiment nabízený společností B2B Partner, ale i obecně dostupný sortiment kancelářského vybavení na trhu a pozvednout tak úroveň nabízených produktů v daném sektoru o úroveň výše. Získat nové zákazníky a uspokojit poptávku po kvalitní, designové, v Čechách vyráběné kolekci, kterou navíc lze upravovat na míru.

Lenka Damová a Boris Klimek, designéři kolekce nábytku PLANLenka Damová a Boris Klimek, designéři kolekce nábytku PLAN

PRŮBĚH SPOLUPRÁCE

Do tendru se firma rozhodla oslovit několik účastníků, kterým CZECHDESIGN připravil přesné zadání tak, aby mohli designéři předložit relevantní návrhy nové kolekce nábytku ve formě prvních skic. Zástupci firmy vybrali z odevzdaných prací návrh autorské dvojice Lenky Damové a Borise Klimka, který nejlépe splňoval jejich představu a požadavky. Během následné půlroční spolupráce mezi designéry a zadavatelem došlo k finalizaci návrhu a výrobě nové kolekce nábytku.

Nábytek PLANNábytek PLAN

VÝSLEDEK

Díky nové kolekci nábytku můžeme nabídnout zajímavější a moderní design za rozumnou cenu, což je pro český a slovenský trh unikátní. Důležitá je také možnost zadat on-line atypický výrobek na míru se změnou jak rozměru, tak dezénu na www.nabyteknamiru.cz. Nová kolekce přivedla také novou cílovou skupinu, kterou jsou interiéroví architekti,” hodnotí celý projekt a spolupráci s designéry ředitel firmy Pavel Král, který spolupráci s designéry inicioval a vedl.

První kolekce nese název LAYERS a představuje na českém trhu unikátní kancelářskou sadu nábytku, která je nejen funkční a současná, ale i cenově dostupná. Následovaly další ucelené řady BOARDS a BLOCK. Po poměrně krátké době (1,5 roku), kterou je nábytek na trhu, tvoří řada PLAN 10% z objemu prodeje nábytku celé firmy, což je 500 000 Kč za měsíc. Výrobní kapacita pro tuto řadu je tak naplněna, že byla firma nucena rozšířit výrobu a zapojit další dodavatele.

Nábytek PLANNábytek PLAN

Galerie

Další Case Studies

Ocenění Red Dot i nominace na Výrobce roku. Firma z Vysočiny sází na design

Ocenění Red Dot i nominace na Výrobce roku. Firma z Vysočiny sází na design

Typ soutěže: otevřená
Trvání: 15 měsíců
Počet přihlášených: 141
Počet vítězů: 2 - prof. Arch Jiří Pelcl a Bc. Martin Zapletálek
Úspěch firmy Ecozz s designovou lahví: 5000 kusů vyprodali za 5 měsíců

Úspěch firmy Ecozz s designovou lahví: 5000 kusů vyprodali za 5 měsíců

Typ soutěže: uzavřená
Trvání: 8 měsíců
Počet vítězů: 1 - studio BOA design
Počet oslovených: 3