Qubus v Brně

Ostatní Filip Dědic - 10. 5. 2012

Navštivte výstavu prací designerského studia Qubus – do 3. června, designshop Leporelo+ v Domě umění na Malinovského náměstí v Brně.

Qubus Design Qubus Design

QUBUS DESIGN STUDIO vzniklo ve složení Jakub Berdych a Maxim Velčovský s myšlenkou vytvořit netradiční místo prezentující současný český a konceptuální design. Pod značkou Qubus tak vzniká řada prací, ucelených kolekcí a produktů, u dnes signifikantních pro jejich tvorbu a rukopis. Společně se podílejí na budování značky a jejího přesahu za hranice Čech. Studio se také zaměřuje na realizace v oblasti interiéru, architektury a grafického designu. V roce 2008 je spolu s galerií současného umění DOX v Praze otevřen i DOX by Qubus gallery shop, nabízející vedle zvučných jmen a mezinárodních značek, ucelený výběr současného českého designu a užitého umění.

Výstava je instalována přímo v interiéru designshopu Leporelo+, který spolu se stejnojmennou kavárnou a restaurací funguje v prostorách Domu umění přesně rok, během kterého se v prostorách kavárny i designshopu konala řada přednášek a výstav. A protože je například práce studia Qubus spojená do značné míry s porcelánem, a tedy i s nádobím a dalším kuchyňským vybavením, doporučujeme kromě kulturního programu sledovat také nápadité akce gastronomické. Například aktuální „polévkové dny“ (připravené společně s Divadlem Bolka Polívky) představují tříchodové menu složené výhradně z teplých a studených polévek.

Výstava se koná do 3. července, je otevřena od úterý do pátku od 10 do 18 hodin a vstup je volný. Polévková akce je do 20. května.

Qubus v Brně

LEPORELO+ Designshop / Café / Restaurant
Dům umění města Brna
Malinovského nám. 2, Brno

28. 4. 2012 – 3. 6. 2012
ÚT – NE / 10 – 18
Vstup na výstavu je volný

Fotografie (3)

Pro designéry

Soutěžte
Hledáme pro vás zajímavé soutěže nebo je sami organizujeme.

SUBMIT YOUR WORK
Designéři, dejte o sobě vědět, nahrajte svoje projekty.

Management design zakázek
Jak zvládat management zakázek? Připravte se lépe na praxi designéra. Publikace ke stažení.

3:1 Stolečku, prostři se!

Pro firmy

Hledáte designéra?
Hledáte designéra ke spolupráci? Vybereme, poradíme, připravíme zadání.

Dáme o vás vědět
Potřebujete představit svoji technologii, materiál, soutěž, produkty? Vytvoříme kampaň na míru.

Proč design
Publikace, která vám otevře dveře ke spolupráci s designéry. Ke stažení zdarma.