Qubus v Brně

Ostatní Filip Dědic - 10. 5. 2012

Navštivte výstavu prací designerského studia Qubus – do 3. června, designshop Leporelo+ v Domě umění na Malinovského náměstí v Brně.

Qubus Design Qubus Design

QUBUS DESIGN STUDIO vzniklo ve složení Jakub Berdych a Maxim Velčovský s myšlenkou vytvořit netradiční místo prezentující současný český a konceptuální design. Pod značkou Qubus tak vzniká řada prací, ucelených kolekcí a produktů, u dnes signifikantních pro jejich tvorbu a rukopis. Společně se podílejí na budování značky a jejího přesahu za hranice Čech. Studio se také zaměřuje na realizace v oblasti interiéru, architektury a grafického designu. V roce 2008 je spolu s galerií současného umění DOX v Praze otevřen i DOX by Qubus gallery shop, nabízející vedle zvučných jmen a mezinárodních značek, ucelený výběr současného českého designu a užitého umění.

Výstava je instalována přímo v interiéru designshopu Leporelo+, který spolu se stejnojmennou kavárnou a restaurací funguje v prostorách Domu umění přesně rok, během kterého se v prostorách kavárny i designshopu konala řada přednášek a výstav. A protože je například práce studia Qubus spojená do značné míry s porcelánem, a tedy i s nádobím a dalším kuchyňským vybavením, doporučujeme kromě kulturního programu sledovat také nápadité akce gastronomické. Například aktuální „polévkové dny“ (připravené společně s Divadlem Bolka Polívky) představují tříchodové menu složené výhradně z teplých a studených polévek.

Výstava se koná do 3. července, je otevřena od úterý do pátku od 10 do 18 hodin a vstup je volný. Polévková akce je do 20. května.

Qubus v Brně

LEPORELO+ Designshop / Café / Restaurant
Dům umění města Brna
Malinovského nám. 2, Brno

28. 4. 2012 – 3. 6. 2012
ÚT – NE / 10 – 18
Vstup na výstavu je volný

Fotografie (3)

Pro designéry

Soutěžte
Hledáme pro vás zajímavé soutěže nebo je sami organizujeme.

SUBMIT YOUR WORK
Designéři, dejte o sobě vědět, nahrajte svoje projekty.

Management design zakázek
Jak zvládat management zakázek? Připravte se lépe na praxi designéra. Publikace ke stažení.

Pro firmy

Hledáte designéra?
Hledáte designéra ke spolupráci? Vybereme, poradíme, připravíme zadání.

Dáme o vás vědět
Potřebujete představit svoji technologii, materiál, soutěž, produkty? Vytvoříme kampaň na míru.

Proč design
Publikace, která vám otevře dveře ke spolupráci s designéry. Ke stažení zdarma.

Co se děje

Zobrazit vše