3M - leaderboard

Po Velikonocích přijdou svátky designu

Ostatní Barbora Ševčíková - 4. 4. 2012

Za necelý měsíc se Miláno zaplní designem. Město se přeplní, nebude úniku a bude k prasknutí. Židle, stoly, světla, pohovky, interiérové vychytávky... opodál: židle, stoly, světla, pohovky, interiérové vychytávky a hned vedle: židle, stoly, světla, pohovky, interiérové vychytávky. A nebo ne? Snad to nebude tak jednotvárné a jednoduché.

Luminosity, Tom-Dixon at MOST 9 Luminosity, Tom-Dixon at MOST 9

Firmy každoročně zuby nehty až do dne otevření tají své novinky. Ale přesto se nám povedlo vypátrat malý zlomek toho, co by mohlo být za měsíc během svátků designu k vidění a i tato skromná ukázka láká k povelikonočnímu výletu do Milána, které se letos opět stane velkoměstem designu. Vzniknout tady design čtvrtě a mini městečka žijící svým vlastním, v tomto případě jakjinak, než design životem. Hlavní centrum veletrhu I Saloni bude na výstavišti RHO Fiera (které v roce 2005 dokončili Massimiliano a Doriana Fuksa).

Během veletrhu se nejvíc pozornosti upře na interiéry zaměřený Salone Internazionale del Mobile, Salone del Complemento d’Arredo (doplňkový nábytek) a na kuchyně specializovaná část EuroCucina. V design městě ale nechybí ani na koupelny zaměřený Salone Internazionale del Bagno nebo SaloneSatellite určený mladým designerům. Veletrhy, jejichž v některých případech i dvoupatrové pavilony připomínají opravdu samostatná města, se otevírají ve středu a trvají do následujícího pondělí.

Také studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze tu budou už po třetí vystavovat své práce. Tento rok jejich prezentace COLLABORATORY 2012 představí výsledky spolupráce jednotlivých ateliérů s českým průmyslem. Jak praví jejich tisková zpráva: „Těsnější vazby s českými firmami a v ideálním případě konkrétní produkty, které jdou do výroby, jsou zásadní součástí koncepce výuky na VŠUP. Propojení tvůrčího akademického prostředí s reálným světem profesionální komunikace, výrobního provozu a trhu je nezbytnou realitou formující studenty pro následný profesní život. Osvícené firmy, které se nebojí riskovat a přizvou ke spolupráci mladé studenty designu, profitují z množství kreativních a výjimečných nápadů nezatížených stereotypem praxe.

A protože my v redakci jsme velice zvídaví, vypravujeme do Milána početnou delegaci, která má za úkol zjišťovat, co že se to za humny, v městě dýchajícím designem děje. A určitě také neopomeneme navštívit i dočasnou milánskou adresu VŠUP v oblasti Ventura Lambrate.

Fotografie (15)

Co se děje

Zobrazit vše

Pro firmy

Hledáte designéra?
Hledáte designéra ke spolupráci? Vybereme, poradíme, připravíme zadání.

Dáme o vás vědět
Potřebujete představit svoji technologii, materiál, soutěž, produkty? Vytvoříme kampaň na míru.

Proč design
Publikace, která vám otevře dveře ke spolupráci s designéry. Ke stažení zdarma.

Pro designéry

Soutěžte
Hledáme pro vás zajímavé soutěže nebo je sami organizujeme.

SUBMIT YOUR WORK
Designéři, dejte o sobě vědět, nahrajte svoje projekty.

Management design zakázek
Jak zvládat management zakázek? Připravte se lépe na praxi designéra. Publikace ke stažení.