Ůčastníci reality show The Way, foot: Centrum Chodov Ůčastníci reality show The Way, foot: Centrum Chodov

On the way, aneb s mladými návrháři za jejich snem

Nová reality show Centra Chodov pomáhá mladým designérům dojít k cíli, který je jen začátkem a přesto mnohdy zůstává tak vzdálený. Máme na mysli samozřejmě založení vlastní značky. 8 návrhářů bojuje v celkem 9 epizodách o možnost prezentovat svoje kolekce v nové Designer Gallery centra a také o jeden milion korun pro snažší start kariéry v náročném fashion byznysu.

Mezi soutěžícími je spousta jmen, která už jsou na české módní scéně známá, například Pavel Berky nebo Jiří Kalfař. Jiní účastníci na objevení teprve čekají, ale to určitě neznamená, že by jejich práce byla méně zajímavá. Porota to tedy nebude mít vůbec jednoduché. O vítězi rozhodují módní manažerka Katarina Král, spisovatelka a šéfredaktorka módního magazínu Bára Nesvadbová nebo známá fotografka Lucie Robinson.

„Je to první soutěž, kde uvidíme celý kreativní proces vytváření kolekce, která bude mít perspektivu,“ prozrazuje porotkyně Katarina Král, že půjde o návrh pro období podzim/zima 2017. „Uvidíme, jak návrháři uvažují, co potřebují, s čím musí přijít, aby mohla vzniknout věc, kterou můžeme nosit. Výsledkem ale nebude jen super kolekce. Díky této soutěži dáme jednomu šanci a podmínky proto, aby mohl vytvořit svoji vlastní značku, etablovat se na trhu a přinášet svoji kolekci každý rok,“ dodává.

V každém kole se pak v porotě objeví jedna další osobnost z módní branže. Kromě jiného má reality show The Way i udržitelný rozměr. Všechny vzniklé modely totiž musí být vytvořeny na principu slow fashion. A tématem je heritage, tedy dědictví či odkaz.

Kdo ve svojí tvorbě nejlépe spojí tyto dva faktory, má velkou šanci 26. června soutěž vyhrát a v říjnu už bude mít modely vedle uznávaných jmen v prostorách Designer Gallery.

A jak to vidí jedna ze soutěžících Vendula Niklová: „Přihlásila jsem se, protože mi to přišlo jako dobrá příležitost, jak se rychleji dostat do povědomí a motivovala mě pochopitelně i výhra, která by mi pomohla v budování značky. Ať už to dopadne jakkoliv, byla to pro mě skvělá zkušenost. Mnou prezentovaná kolekce je inspirována kroji a lidoým uměním. Výsledkem budou modely odpovídající svým charakterem co nejvíce životnímu stylu potenciální nositelky, Současné podoby kroje se pak snažím docílit pomocí autorských tisků, které vycházejí z původních lidových motivů.“

Všechny díly můžete sledovat na TV Óčko nebo na Spotmagazin.cz.

Galerie

Další články