Kartell

Ostatní Iveta Veberová - 9. 5. 2007

Novinky nábytkových gigantů

Pop, design Piero Lissoni Pop, design Piero Lissoni

Pro rok 2007 přichystal Kartell na patnáct úchvatných kusů nábytku.

Křeslo Pop od designéra Piera Lissoniho má plastovou konstrukci z polykarbonátu, do které jsou zasazeny polštáře. Plast je průhledný, vtip spočívá v různých variacích potahů včetně džínoviny či látky z dílny módních návrhářů Dolce & Gabbana. Elegantní židle Lizz je vyrobena jako jeden kus. Má široký sedák a nízký opěrák. Je stabilní, odolná vůči poškrábání a jakémukoliv počasí. Je k dostání v mnoha barevných variantách matu či lesku.

Stojací lampa Toobe od Ferruccia Lavianiho je první svého druhu u firmy Kartell. Můžeme ji umístit jak na zem, tak na stůl. Je vyrobena z transparentního vytlačovaného PMMA, který je zabarven kouřovým efektem.

Antonio Citterio (spolu s Toan Nguyenem) navrhnul kancelářskou židli Spoon Chair novou technologií, která jí dodává avantgarní vzhled. Je to skořepina tvořena vrstvením, je mechanicky velice odolná, flexibilní a pohodlná. Minimalisticky vyhlíží skládací servírovací stolek Flip , který rovněž navrhnul Antonio Citterio spolu s Toan Nguyenem. Kovová konstrukce nese plastové police. Je velice skladný a využitelný i jako stolek konferenční.

Stolička Stone od Marcela Wanderse připomíná diamant. Její povrch tvoří geometrické obrazce, které odráží světlo a vytváří tak nádherné blyštivé efekty barevných stínů.

Designér Ferruccio Laviani představil závěsnou lampu Neutra, která je svou velikostí (průměr je 90 cm) určena především do prostorných hal. Je k dispozici v černé a bílé barvě.

Spolupráce Kartellu s Ronanem a Erwanem Bouroullec pokračuje. Důkazem je sofa Pol , jejíž heslo je “minimalismus nadevše”. Je tvořeno lehkou chromovou konstrukcí a dvěma obdélníkovými prvky z polyuretanu, které tvoří sedák a opěrák. Žádné područky, jen zjemnění celkového vzhledu zaoblením hran.

Starck (spolu s Eugeni Quitlletem) se letos v Kartellu vyřádil. Organický tvar, průhledná struktura a barevný či transparentní sedák tvoří židli s překvapivým efektem. To je Mr. Impossible . Obří váza (výška 164 cm, průměr 50 cm) Misses Flower Power je plastový monolit. Židle Dr. Yes si pohrává s leskem a matem plastu (polypropylenu). Má nedefinovatelný tvar vycházející ze čtverce, který se mění v organiku pro pohodlné posezení. A nakonec modifikace židlí Mademoisselle Mademoisselle Dolce & Gabbana . První tvoří potah s efektem krokodýlí kůže, druhá je se vzorem leoparda. Toptop je série stolů, které mají silně minimalistický vzhled. Transparentní plastové nohy tvoří podpěru pro stolovou desku z wenge, dubu či polyesteru. Venkovní a barové verze stolů mají desku z plastů rozličných barev či hliníku.

Patrick Jouin navrhnul elegantní židli Thalya , která je nositelkou ženskosti. Její jemné rysy a ladné křivky se zaoblenými hranami lahodí nejen oku. Je zhotovena z průhledného polykarbonátu.

Kartell pokračuje ve spolupráci s italskou módní dvojicí Dolce & Gabbana, kterou započali v roce 2004. Mademoisselle Dolce & Gabbana a Pop jsou letošní úrodou určenou silným osobnostem.

Fotografie (17)

Pro designéry

Soutěžte
Hledáme pro vás zajímavé soutěže nebo je sami organizujeme.

SUBMIT YOUR WORK
Designéři, dejte o sobě vědět, nahrajte svoje projekty.

Management design zakázek
Jak zvládat management zakázek? Připravte se lépe na praxi designéra. Publikace ke stažení.

Pro firmy

Hledáte designéra?
Hledáte designéra ke spolupráci? Vybereme, poradíme, připravíme zadání.

Dáme o vás vědět
Potřebujete představit svoji technologii, materiál, soutěž, produkty? Vytvoříme kampaň na míru.

Proč design
Publikace, která vám otevře dveře ke spolupráci s designéry. Ke stažení zdarma.

Co se děje

Zobrazit vše