Ikea PS 2012 v Miláně

Ostatní Veronika Loušová - 28. 4. 2012

V zóně „Ventura Lambrate“ představila Ikea svoji novou PS kolekci.

Prezentace Ikea v Miláně 2012 Prezentace Ikea v Miláně 2012

V roce 2009 byla představena minulá kolekce PS v Miláně, nyní se Ikea rozhodla opět pro Miláno. V ČR bude kolekce prezentována za týden.

Zkratka PS znamená Post Scriptum, kolekce Ikea PS je jedním ze způsobů, jak se podělit o hodnoty Ikea, tedy forma a funkce za nízkou cenu. Tato kolekce dává návrhářům volnou ruku při tvorbě a cílem jsou výrobky plné emocí, veselé a zábavné s několika funkcemi a vlastní možností užití.

46 produktů kolekce spojuje ekologie; recyklované a přírodní materiály a šetření množstvím materiálu. Většina nábytku je k použití jak v interiéru tak venku, židle jsou stohovatelné a komody variabilní. Část kolekce je lakovaná v tradičních Ikea barvách, nebo naopak nábytek, kde vynikla přírodní kresba a barva dřeva. Doplňky, nejvíce z plastu podporují vaiabilitu použití.

Remake Ikea

Nové křeslo z ohýbané trubky a tahokovu je stohovatelné a hodí se jak do interiéru tak na ven. Je velmi ležérní a přímo vybízí k relaxaci. Tvarovou inspiraci našel designér Wiebke Braasch v křeslu Ikea ze 70.let. Podobně vznikl i gauč s kovovým rámem. Materiál v polstrování se podařilo ušetřit díky technologii skladby do „kapsiček“, Polstrování je tak lehké, pružné a výrobek je levný.

Bambus

Bambus dobře nahrazuje dřevo, je daleko pevnější než evropské dřeviny. Po zpracovaní do deskoviny získá vlastnosti dřeva i podobnou kresbu a barvu. Zaujal designéry hned pro několik výrobků.

Rozkládací stůl, kombinuje lakované nohy a bambusovou pracovní desku. Krabičky z bambusu s plastovými šuplíky lze rozestavět do polic nebo přidělat na zeď. Sadu můžete také rozdělit jen na bambusové a na plastové, a každé použít jinde.

Třetím bambusovým zástupcem je set nízkých konferenčních stolků. Bambusová kostra stolu má tři varianty stolové plastové desky. Rovnou, prohlubeň ve tvaru mísy a desku s otvory, která je prezentována na čtyři květináče, ale může sloužit při párty na jídlo, na drobnosti v domácnosti, dle PS pusťte uzdu vaší fantazie.

Svítidla s LED osvětlením

Ikea v kolekci PS připravila velmi zdařilé světlo vhodné zejména do ložnice. Takové, které v sortimentu většiny firem chybí a všichni ho potřebují. Montáž na zeď bud s přímým zapojením do vývodu ve zdi nebo kabelem do zásuvky, ale hlavně pohyblivé rameno a pohyblivé stínítko.

Kovový mnohoúhelníkový lustr s LED diodami bych si představila nad jídelním stolem s nádechem nostalgie. Naopak do pokoje malých baletek patří lampa s LED zdrojem, která vyšla z inspirace archivu Ikea. Širm připomíná baletní tylovou sukénku a svítidlo tvoří dominantní romantický prvek pokoje.

PS at home

S novou kolekcí souvisí velmi vtipný fotoaparát, který se zatím distribuuje novinářům Je z kartonu a na USB se vejde 40 snímků. Osobně jsme ho již vyzkoušeli, už samotný vzhled aparátu je zábavný a zábavné jsou také pokusy o ostré fotografie. V květnu až začne distribuce PS kolekce bude spuštěn fanouškovský web, kde budete moci sdílet jak jste výrobky z nové kolekce použili.

Fotografie (24)

Pro designéry

Soutěžte
Hledáme pro vás zajímavé soutěže nebo je sami organizujeme.

SUBMIT YOUR WORK
Designéři, dejte o sobě vědět, nahrajte svoje projekty.

Management design zakázek
Jak zvládat management zakázek? Připravte se lépe na praxi designéra. Publikace ke stažení.

You do not have a current version of the Flash Player installed. If you do have the current Flash Player, then JavaScript is not enabled in your Web browser. Please enable JavaScript to view this content.

Pro firmy

Hledáte designéra?
Hledáte designéra ke spolupráci? Vybereme, poradíme, připravíme zadání.

Dáme o vás vědět
Potřebujete představit svoji technologii, materiál, soutěž, produkty? Vytvoříme kampaň na míru.

Proč design
Publikace, která vám otevře dveře ke spolupráci s designéry. Ke stažení zdarma.

Co se děje

Zobrazit vše