Dotazník #humansofUX mapuje UX profesionály

Situaci na českém a slovenském pracovním trhu v oblasti User Experience se snaží zmapovat společný projekt Asociace UX a Slovenské User Experience Asociácie. A protože Czechdesign je partnerem celého projektu, přinášíme vám nyní další informace.

Naším cílem je získat podrobnější vhled do současné situace, tedy např. kolik mají UX designéři let praxe, v jak velkých firmách pracují, co jsou jejich oblíbené nástroje. A také jaké metody používají nejčastěji, nebo třeba kde a co studovali za obor, atd. Ptáme se i na citlivější otázky, jako je např. platové ohodnocení a spokojenost s aktuální situací, a proto je celý dotazník anonymní,” říká Lukáš BoB Marvan, organizátor celého projektu.

Cílem této “průzkumné sondy" je posbírat a publikovat podrobnější primární data, která pak mohou posloužit nejen samotným designérům pro inspiraci a porovnání se s konkurencí, ale také např. firmám, které v současnosti plánují nabírat UX profesionály, nebo personálním agenturám pro lepší orientaci na pracovním trhu v oblasti User Experience.

Samostatnou kapitolou je pak potenciální možnost využít výsledků průzkumu jako argumentů v jednáních se státní správou a samosprávou např. v otázkách ohledně rozvoje a směřování českého školství či e-governmentu

Dotazník lze vyplnit na adrese humansofux.com.

A nejste-li přímo vy sami UX profesionály, sdílejte jej svým kolegům a spolupracovníkům a poproste je o vyplnění. Přispějte tím k lepší reprezentativnosti celého průzkumu a získaných výsledků. Sběr odpovědí bude ukončen až po Vánocích, v polovině ledna 2017. Po té je v plánu anonymizace odpovědí, jejich zpracování a interpretace získaných dat. Máte-li tedy zájem pouze o výsledky průzkumu, zaregistrujte svůj email v tomto formuláři

Další články