Vlněný koberec, design: Durch Duo, foto: FB Durch Duo Vlněný koberec, design: Durch Duo, foto: FB Durch Duo

Bytové doplňky od českých designérů udělají váš domov ještě útulnějším

Čeští designéři dobyli srdce mnoha nadšenců interiérového designu. Není divu. Jejich tvorba je nadčasová, osobitá a zároveň funkční. I při těchto aspektech neztrácí na útulnosti. Jedním z důvodu je i to, že designéři pracují povětšinou s přírodními materiály a odkazují na tradici českého skla. Vybrali jsme pro vás několik kousků od českých designérů, které způsobí, že váš domov bude ještě útulnější.

Mikrosvět takový, jaký si ho uděláte

Zahrada na niti je autorský projekt Lenky Hrubé, původem zahradní architektky, která krom kokedamů, což jsou japonské levitující rostliny, tvoří zelené mikrosvěty. Aerárium je ideální na pěstování nenáročných tillandsií a vzrůstem velmi malých či převislých rostlin a sukulentů. Můžete ho ale naplnit čímkoliv, sušenými květy, kamínky, mušlemi, nebo ho použít jako vázu na živé květy.

Koupit aerárium na shop.czechdesign.cz.

Aerárium, design: Zahrada na nitiAerárium, design: Zahrada na niti

České sklo nesmí chybět v žádné domácnosti

Eliška Monsportová je studentkou ateliéru skla na UMPRUM. Sada karafy na vodu a dvou sklenic byla vyrobena technologií foukaného skla do dřevěné formy a následným zabrušováním. Je tvarovaná tak, aby umožňovala snadné nalévání vody z karafy do sklenice.

Koupit karafu na shop.czechdesign.cz.

Karafa, design: Eliška MonsportováKarafa, design: Eliška Monsportová

Přírodní materiál zajistí teplo domova

Durch Duo je Anežka Podzemská a Dana Elsterová. Studovaly společně textilní tvorbu na VŠUP v Praze a pak si založily ateliér nedaleko Prahy, kde od té doby tvoří koberce, polštáře, deky a další interiérové doplňky. V jejich práci najdete folklórní a přírodní motivy, vůni lesa, mechu a kapradí, běh ranní rosou a bečení ovcí. Koberce jsou z vlny z českých ovcí a neuvěřitelně hebké.

Koupit koberec na shop.czechdesign.cz.

Vlněný koberec, design: Durch Duo, foto: FB Durch DuoVlněný koberec, design: Durch Duo, foto: FB Durch Duo

Vtip a hravost

Tato váza (nebo větší kelímek) vnese do vaší domácnosti hravost a styl. Porcelánový hrníček Cola Cup White od Maxima Velčovského odkazuje na všem dobře známý tvar PET láhve nejprodávanějšího nealkoholického nápoje na světě. V tomto případě však po dopití nedoporučujeme láhev sešlapávat.

Koupit vázu na shop.czechdesign.cz.

Váza Cola White, design: Maxim VelčovskýVáza Cola White, design: Maxim Velčovský

Pro děti i dospělé

Malé zabaví, velké potěší. Ručně vyráběná a malovaná replika hračky Velblouda ideálně ztvárňuje Sutnarovu koncepci moderního pojetí hračky, která v sobě slučuje principy nových pedagogických postupů, abstraktního umění a původně zamýšlené levné průmyslové výroby. Klasické hračce od Ladislava Sutnara z roku 1930 vdechnul život obchod s názvem Modernista, který se věnuje výrobě reedic českého designu 20. století.

Koupit hračku na shop.czechdesign.cz.

Dřevěná hračka Velbloud, design: Modernista, Ladislav SutnarDřevěná hračka Velbloud, design: Modernista, Ladislav Sutnar

Galerie

Další články