Zlin design week 2017

Datum: 21. 4. 2017 - 28. 4. 2017
Pořadatel: Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, , Zlín
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Zlín Design Week se opět hlásí o slovo.

Letos se již potřetí bude ve Zlíně konat akce, která si postupně buduje místo na české designérské scéně. Zlín Design Week, za kterým stojí studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se neomezuje jen na obor designu, ale propojuje jej s marketingem. Nejenže tím navazuje na obory, které je na zlínské univerzitě možno studovat, ale odlišuje se tím i od jiných design weeků v Česku.

Omezení

Dva hlavní elementy celého týdne – konferenci design & marketing a designérskou soutěž Best in Design – sjednotí téma Omezení. Jestli to začíná být s těmi názvy trochu zmatené, tak se vám to nezdá, ono to tak je. Soutěž Best in Design je ta stejná soutěž jako Talent designu, jen s jiným názvem. Po osmé se mladí designéři utkají o titul toho nejlepšího, o 4 000 € a o stáž k tomu.

Vedle toho budou ve Zlíně probíhat i neformální přednášky, diskuze, workshopy, výstavy, design shopping a párty. Máme radost, že zlínský týden designu podporujeme i letos. Vzdělávání o designu není nikdy dost, nemusí jít totiž nutně jen o designéry, ale i další, kteří v design oboru působí. A také se těšíme na design shopping, o který se letos postaráme. Vybereme pro vás to nejlepší!

Vepřoknedlo design

Je také připraven tak trochu nový koncept přednášek a workshopů symbolizující neformální setkávání s parazitujícím hostem - designem nad kusem dobrého jídla.

Save the date

21. - 28. dubna to ve Zlíně ožije designem. 


Další akce a výstavy

Český kubismus

Český kubismus

Výstava, 3. 12. 2015 - 31. 12. 2019
Dům U Černé Matky Boží, Celetná 34, Praha 1

Produktový design
Výstava Fenomén Favorit

Výstava Fenomén Favorit

Výstava, 24. 4. 2018 - 30. 9. 2018
Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7

Průmyslový design
Začíná 28. mezinárodní bienále grafického designu v Brně

Začíná 28. mezinárodní bienále grafického designu v Brně

Výstava, 10. 5. 2018 - 26. 8. 2018
Moravská galerie v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum (celá budova), Husova 14, Brno

Grafický design