Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Výstava Evy Eisler: VENUŠE

Datum: 24. 6. 2017 - 28. 7. 2017
Pořadatel: galerie Josefa Jíry, Boučkův statek, Malá Skála
Odkaz: WWW

V další výstavě letošního Maloskalského kulturního léta představí Galerie Josefa Jíry volnou tvorbu mezinárodně uznávané designérky Evy Eisler. Prezentaci kompozic volných objektů ze dřeva a kamene s názvem VENUŠE – tak jak to bylo, ale trochu jinak…

Eva Eisler je považována za jednu z předních osobností pohybujících se v oblastech volného umění, uměleckého šperku, nábytku a interiérových doplňků, interiérového a výstavního designu, a rovněž v kurátorské a pedagogické činnosti. Od roku 1987 vyučovala na vysokoškolských institucích jako jsou New York University, Parsons School of Design, NY a v současné době je vedoucí ateliéru K.O.V. na UMPRUM v Praze. Její tvorba je zastoupena ve stálých sbírkách museí a galerií.

Kompozice volných objektů ze dřeva, Eva EislerKompozice volných objektů ze dřeva, Eva Eisler

Maloskalská galerie Josefa Jíry je komorní, ale svým charakterem zcela mimořádný výstavní prostor. Byla otevřena v roce 1992 na Malé Skále, v historické budově Boučkova statku, který je jednou z výjimečných a nejlépe dochovaných památek původní pojizerské roubené architektury. Galerie sídlí v prostorném patře a podstřeší a vystavuje pestrou paletu prací více než stovky známých českých malířů, grafiků, sochařů a sklářů, kteří svá díla venkovské galerii věnovali nebo zapůjčili často z přátelství k Josefu Jírovi, který byl hlavním iniciátorem jejího vzniku. Jsou tu zastoupeny například práce F. Tichého, A. Pelce, J. Baucha, J. Johna, F. Ronovského, F. Hodonského, I.Ouhela a dalších. Samostatnou část představuje stálá přehlídka tvorby Josefa Jíry.

Výstavu zahájí v sobotu 24. června v 17 hodin na Boučkově statku historik umění Oldřich Palata.

Kompozice volných objektů ze dřeva a kamene, Eva EislerKompozice volných objektů ze dřeva a kamene, Eva Eisler

Kompozice volných objektů ze dřeva, Eva EislerKompozice volných objektů ze dřeva, Eva Eisler