Prodejní výstava hraček VYROBENO V CZECHII

Datum: 17. 11. 2017 - 18. 11. 2017
Cena: v předprodeji 50,- / 30,-, na místě 60,- / 40,-
Pořadatel: Česká hračka, Menza Jednota, Opletalova 38, Praha 1
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Česká hračka srdečně zve všechny milovníky české hračkářské, designové a řemeslné tradice na prodejní výstavu VYROBENO V CZECHII - V ČESKÉ REPUBLICE. Pro malé i velké návštěvníky je také připraven doprovodný program a nabídka kvalitního občerstvení z lokálních surovin.

Vyrobeno v Czechii - v České republice je jubilejním ročníkem a pro něj jsme tentokrát zvolili nové místo, a to prostor menzy koleje Jednota v Opletalově ulici. Zvolili jsme i dřívější termín, aby měli návštěvníci čas se s výrobky dostatečně seznámit. Mohou je nakoupit přímo na místě nebo tedy získají tip na pozdější nákup vánočních dárků.

Akce, organizována portálem Česká hračka, si klade za cíl vytvořit pro zákazníky a výrobce místo, kam se budou vracet a kde mohou sdílet své názory, přání, zkušenosti atd. Právě tímto způsobem vznikají ty nejlepší výrobky.

„Česká výroba hraček má velmi dlouhou tradici, stejně jako řemeslné umění u nás. Starší generace si k ní znovu našla cestu a pro mladší bývá vyhledávanou alternativou k nákupu. Je třeba si neustále připomínat a podporovat kvalitní výrobky, které vznikly v době před válkou nebo po ní a v mnoha případech se stále vyrábí. Například legendární traktor na klíček letos slaví 60 let podobně letité jsou i plastové hračky do vody nebo nafukovací hračky paní Niklové.. Nesmíme ale opomíjet nové výrobce a nové technologie ve výrobě (např. 3D tisk). Pokrok nezastavíme. Právě o to se na naší akci snažíme - propojovat tradice s pokrokem, výrobce se zákazníky nebo rozvíjet polytechnické vzdělávání u dětí“, vysvětluje Petr Heinzl z České hračky, pořadatel akce.

Traktor Zetor s valníkem k 60. výročí (KOVAP)	Traktor Zetor s valníkem k 60. výročí (KOVAP)

Doprovodný program

Součástí akce jsou tvořivé dílny a herny, ve kterých si děti mohou výrobky vyzkoušet a rozvíjet tak své schopnosti. Kdo ví, třeba tato akce přispěje k tomu, že některý z malých návštěvníků se rozhodne pro studium technického oboru a stane se kapacitou ve svém oboru - jako výrobce konstrukčních stavebnic nebo projektant a architekt... Samozřejmostí je i nabídka lahodného občerstvení a zajímavý doprovodný program.

Konstrukční stavebnice PONYKonstrukční stavebnice PONY


Další akce a výstavy

Český kubismus

Český kubismus

Výstava, 3. 12. 2015 - 31. 12. 2019
Dům U Černé Matky Boží, Celetná 34, Praha 1

Produktový design
Sklárna Rückl se otevírá veřejnosti. Navštívit ji můžete i vy

Sklárna Rückl se otevírá veřejnosti. Navštívit ji můžete i vy

Prezentace, 1. 5. 2018 - 28. 12. 2019
RÜCKL CRYSTAL a.s., Lánská 141, Nižbor

Produktový design
Výstava Krásná jizba 1927—1948 / Design pro demokracii

Výstava Krásná jizba 1927—1948 / Design pro demokracii

Výstava, 13. 9. 2018 - 20. 1. 2019
Uměleckoprůmyslové museum v Praze, ul. 17 listopadu 2, Praha 1

Produktový design