Přednáška Svět pod dlažbou

Datum: 15. 8. 2017, 20:00 - 22:00
Cena: zdarma
Pořadatel: IPR, Přístav 18600, Za karlínským přístavem, Praha - Karlín
Odkaz: WWW
Facebook: Událost
Zdroj: Facebook akce Zdroj: Facebook akce

Institut plánování a rozvoje Prahy zve na další z cyklu přednášek "My žijeme v Praze... s IPR", tentokrát o tom, co se skrývá pod dlažbou.

Po čem chodíme, když chodíme po chodníku? Pod dlažbou či asfaltem není jen hromada hlíny – rozkládá se tam komplikovaný svět potrubí, kabelů, drátů či podzemních chodeb, kolektorů. Na jednu stranu jde o jakési tepny a žíly, které organismu města dodávají potřebné živiny. Na druhou stranu technická infrastruktura leckdy komplikuje vznik příjemných veřejných prostranství – třeba tím, že se mezi trubky a kabely již nevejdou kořeny stromů… Co všechno se v podzemním světě nachází a jak to ovlivňuje náš život na povrchu? Kdo se o všechny ty trubky a kabely stará? K čemu je vlastně potřebujeme? O méně známých souvislostech života ve městě promluví Dominik Aleš z IPR Praha

Dominik je architekt, na IPR vede Kancelář podpory území. Ta se zabývá mj. vyjednáváním zájmů města při přípravě stavebních záměrů, u nichž usiluje o uplatňování městských koncepcí a o rozvoj veřejných prostranství. Kancelář se také podílí na přípravě urbanistických studií. Dominik v roce 2010 dokončil Fakultu architektury ČVUT, v současnosti v rámci doktorského studia pracuje na disertační práci o uličních profilech městských tříd. V minulosti pracoval také v Atelier Parisien d’Urbanisme, což je pařížská obdoba pražského IPRu. Zajímá se zejména o navrhování ulic a o procesy řízení rozvoje klíčových rozvojových území.

Vše v neformální atmosféře pod širým nebem, začátek ve 20:00 hodin. Vstup je zdarma, rezervace není třeba. Další akce IPR v Přístav 18600 najdete zde.


Další akce a výstavy

Cyklus přednášek o architektuře: Jiná perspektiva

Cyklus přednášek o architektuře: Jiná perspektiva

Přednáška, 1. 3. 2018 - 6. 12. 2018
KRUH, CAMP IPR / Kino Světozor, Praha

Interiér & architektura
 Vilu Tugendhat zaplavilo dílo oceňovaného českého fotografa

Vilu Tugendhat zaplavilo dílo oceňovaného českého fotografa

Výstava, 6. 6. 2018 - 26. 8. 2018
Vila Tugendhat, Černopolní 45, Brno

Interiér & architektura
Diplomky 2018 / FMK UTB

Diplomky 2018 / FMK UTB

Výstava, 29. 6. 2018 - 22. 7. 2018
FMK UTB, Zlínský zámek, Soudní 1, Zlín

Průmyslový design