Living Forum

Datum: 5. 4. 2016, 00:00
Pořadatel: DOX, Poupětova 1, Praha 7
Odkaz: WWW
Zdroj: Interierroku.cz Zdroj: Interierroku.cz

Mezinárodní kongres o architektuře, bydlení a designu. Se zajímavými přednáškami vystoupí řada hostů a vrcholem bude vyhlášení vítězů soutěže Interiér roku 2015.

Na program kongresu o architektuře, designu a bydlení Living Forum, který se koná v pražském Centru současného umění DOX 5. 4. od 10 hodin, je zařazena také přednáška portugalského architekta Luíse Rebela de Andrade s názvem MYSTERY OF TREE SNAKE HOUSES (TAJEMSTVÍ HADÍCH DOMŮ). Slavný architekt představí mimořádné domy, které na stránkách médií obletěly svět. Jak sám autor říká: „Tyto podivné stavby dokonale zapadají do portugalské krajiny a splývají s okolním prostředím stejně jako divoké zvíře.“

Z bratislavské Fakulty architektury dorazí například doc. Ing. Veronika Kotradyová, Ph.D., která v minulém roce dokončila výzkum na téma Interiérový design jako prostředek léčení civilizačních chorob. Jeho překvapivé výsledky se rozhodla přednést právě na Living Foru.

Na závěr kongresu budou vyhlášeni vítězové soutěže INTERIÉR ROKU 2015. Rozhodovala o nich patnáctičlenná porota, v níž zasedl například malíř David Saudek, režisérka a producentka Hana Třeštíková nebo designér a prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze prof. Jiří Pelcl.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu je nutné potvrzení účasti nejpozději do pondělí 4. 4. 2016 na marie.prokopcova@i-b-d.cz.

.


Další akce a výstavy

Český kubismus

Český kubismus

Výstava, 3. 12. 2015 - 31. 12. 2019
Dům U Černé Matky Boží, Celetná 34, Praha 1

Produktový design
Výstava Adama Turečka – Craftbrut: The Defaut Fault

Výstava Adama Turečka – Craftbrut: The Defaut Fault

Výstava, 23. 2. 2018 - 25. 5. 2018
DOX by Qubus, Poupětova 1, Praha 7

Produktový design
Cyklus přednášek o architektuře: Jiná perspektiva

Cyklus přednášek o architektuře: Jiná perspektiva

Přednáška, 1. 3. 2018 - 6. 12. 2018
KRUH, CAMP IPR / Kino Světozor, Praha

Interiér & architektura