Design Thinking Festival 2017

Datum: 26. 9. 2017, 09:00 - 17:00
Cena: zdarma
Pořadatel: BIC, DEPO2015, Presslova 14, Plzeň
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Jak úspěšně inovovat výrobek, službu či výrobní proces a nedělat z toho vědu? Můžete se inspirovat u designérů a zkusit postup, kterému říkají design thinking.

Empatie → definice → nápady → prototypy → testování

Součástí denní konference jsou přednášky, diskuze i workshopy, úplný program naleznete zde.

Design Thinking Festival je bezplatná akce financovaná mezinárodní sítí na podporu podnikání Enterprise Europe Network. Pro účast je nutná registrace.

Odpolední workshopy

Od špatného zadání k dobrému výsledku (IT) / Petr Štědrý, 2FRESH

Asi už jste se dostali do situace, když za vámi někdo přijde a chce, abyste mu pomohli. A místo popisu problému nebo očekávaného výsledku přijdou s popisem řešení. Místo aby vám řekli, že je trápí například „malá návštěvnost na webu“ nebo se dožadovali „zvýšení počtu lidí, kteří po zhlédnutí webu vyplní kontaktní formulář“, požadují „nový web“. Naučíte se techniky, jak pochopit v čem je podstata problému, přeformulovat ho, stavět na nápadech ostatních a dávat jim zpětnou vazbu.

Hrou k nápadu! / Jiří Hanek, PROTEBE live

Proč by lidé ve firmách měli myslet jako designéři? Protože designéři si rádi hrají. A kdo si hraje, nezhloupne. Každý dospělý ví, že děti se hrou rozvíjejí. Je škoda, že tuto samozřejmost už pak neaplikujeme v dospělém životě a v práci. Dospělí si „nehrají!, ti přece „podnikají“! To, co ve skutečnosti potřebujeme v životě i v podnikání, jsou nápady. Ale odkud se berou?
Jakou podobu může mít kreativní proces? A co je vlastně, kreativita? Zkuste se inspirovat tím, jak myslí designér. Cílem tohoto workshopu není naučit se nějakou speciální a spásnou metodu k řešení problému. Odejít byste měli se znovunabytou důvěrou ve svůj kreativní potenciál a s odvahou hrát si – ano, i v práci. Vyzkoušíte si několik způsobů práce designéra při objevování nápadů a fígle na to, jak rozpohybovat tvůrčí proces u sebe či ve skupině. Tedy hrou k nápadu!

Design produktu jako řemeslo / Pavel Janda, Direct People

  • Ilustrace použitelnosti a síly metodiky Design Thinking, jejímž jádrem není hledání technického řešení, ale hledání lidské potřeby. 
  • Pochopení, že i průmyslové výrobky jsou designovány pro lidi, a porozumění motivací je klíčové pro vytvoření hodnoty produktu.

Jak najít prostor pro inovace pomocí HCD metod / Pavlína Louženská, 2FRESH

Přijďte si do 2FRESH vyzkoušet praktický workshop, který vám pomůže najít prostor pro inovace. Protože dnes nestačí jen jít s dobou, ale být o krok napřed. Pokud chcete zdokonalit stávající službu, produkt nebo máte nápad na nový startup, klíčem k úspěchu je dostat se do hlavy vašich zákazníků. Jak ale zjistit jejich skutečné potřeby, které vám pomůžou vymyslet úspěšný produkt? To si vyzkoušíte na workshopu Customer Activity Cycle, který vychází z metod Human Centered Designu. Během 2 hodin si osvojíte jednoduchý proces, který vás dovede až do bodu: "To je skvělý, proč mě to nenapadlo dřív?"

Kouzlo prototypování – pojďte si vyzkoušet, o co jde / Hana Máková Šmýdová, IdeaSense

  • Praktická ukázka toho, jak prototypování funguje a proč ho praktikovat.
  • Pochopení rychlého testování jakožto nedílné součásti prototypování.

Další akce a výstavy

Výstava Chihuly – Libenský – Brychtová

Výstava Chihuly – Libenský – Brychtová

Výstava, 1. 6. 2018 - 24. 9. 2018
DOX, Poupětova 1, Praha 7

Design management