Animované diplomky 2017 / UMPRUM

Datum: 20. 6. 2017, 20:00
Cena: 50,-
Pořadatel: UMPRUM, Kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1
Odkaz: WWW

V návaznosti na výstavu bakalářských a diplomových prací čerstvých absolventů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, proběhne v Ponrepu projekce, jež představí bakalářské a diplomové práce Ateliéru filmové a televizní grafiky.

Ateliér filmové a televizní grafiky byl prvním místem v Československu, kde bylo možné studovat animaci. Mezi jeho absolventy patří například Jiří Barta, Pavel Koutský či Michaela Pavlátová. V současnosti je místem, které vychovává další generaci tvůrců zaměřených na autorský přístup k animovanému filmu. Projekce divákům poodhalí, jaké mohou být nastupující trendy české animace.

Samotné bakalářské a diplomové filmy budou doplněny i projekcí toho nejzajímavějšího z menších studentských cvičení z poslední doby.

Letošní diplomanti

Ester Nemjóová
Představí hravý film o hledání zvířete v nás. Autorka zde kombinuje herecké akce s dokreslováním do obrazu. 

Magdalena Kvasničková
Tématem filmu Hypnagogia Magdaleny Kvasničkové je snění, jeho průběh a stavy před usnutím. Velmi výtvarný film propojuje s komentáři různých lidí o jejich prožitcích. 

Pavla Baštanová
Zpracovala klasický kreslený film. Přináší výtvarně poutavý, minimalistický a trochu snový příběh z dalekého severského ostrova. 

Michaela Režová
Připravila jakoby "dokumentární" film o zatčení českých hokejistů v 50.letech. Kombinuje zde dokumentární snímky s filmovými dokumenty, částečně je propojuje s animací s autentickými vzpomínkami některých z hokejistů. Jedná se o velmi zajímavý vhled do minulosti a do politického zneužití sportu.

Rebeka Molnar
Rebeka Molnar je posluchačkou programu v anglickém jazyce Visual Arts a zaměřuje se na počítačovou grafiku. Jako diplomovou práci dělala naučnou počítačovou hru pro děti Výlet do minulosti.


Instalace Ateliéru filmové a televizní grafiky Signály ze známa

Instalace Ateliéru filmové a televizní grafiky Signály ze známa

Instalace, 10. 5. 2017 - 15. 7. 2017
Galerie Hraničář, Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Laben

Digitální design & UX