CzechDesign.cz

Menu

„design by...“

Ludmila Boháčová – 01.05.2012

Mezinárodní soutěž pro mladé designéry s podtitulem „Do you know your identity? Show it to us!“

Tato soutěž, pořádaná Velkopolským regionem, se soustředí na studenty a mladé designéry (do 36ti let věku) z centrální, východní a jihovýchodní Evropy (od České republiky po Rusko, od Turecka po Estonsko).

Jejím hlavním záměrem je propagace designu, který je inspirován místní identitou tvůrce - identitou na jejíž podobu má vliv místní průmysl, technika, kultura a tradice. Zároveň soutěž zprostředkovává možnou spolupráci mezi mladými designéry a společnostmi. Cenou za první místo je částka pěti tisíc euro, druhé místo je oceněno třemi tisíci euro a třetí dvěma tisíci euro.

Zájemci o účast v soutěži mohou zasílat přihlášky do 7. 5. 2012 a vlastní soutěžní práce ve třech možných soutěžních oborech (nábytek, textil pro domácnost, keramika/hrnčířství) do 10. 8. 2012.

Vyhlášení vítězů proběhne v září 2012, kdy bude také otevřena výstava prací v rámci „World Innovation Days“ (24. – 27. 9. 2012) v Poznani. Soutěže se mohou účastnit jak jednotlivci, tak týmy designérů, po celou dobu soutěže však zůstávají v anonymitě. Soutěžní návrhy nesmějí být již využívány ve výrobě a nesmí nést jméno či iniciály autora. Účast je bezplatná, jednotlivec či tým mohou zaslat pouze jednu soutěžní práci a to jak ve fyzické, tak také elektronické podobě.

Náhledy

Odkazy

Reklama

Další články z této sekce


Menu

Hledat