CzechDesign.cz

Menu

Objet Preféré/Objet Coloré strohost versus barvy

Ája Pávková – 09.05.2012

Moderní dětské hřiště? Kdepak, letošní Milan Design Week mimo jiné představil designové kolekce Objet Préféré/Objet Coloré sponzorované známou konfekční značkou United Colors of Benetton.

Design obou kolekcí vytvářel tým mladých návrhářů výzkumného centra Benettonu, Fabrica, a jednoznačně vsadili na jednoduchost geometrických tvarů. Pod názvem Objet Préféré neboli „oblíbený předmět“ vytvořili během truhlářského workshopu celkem patnáct originálních kousků nábytku. Nápady mladých designerů se dali dohromady s technickou zručností belgického kulturního centra Grand-Hornu Images a neotřelá kolekce byla na světě.

Na první pohled vidím příjemnou a elegantně působící kombinaci světlého dřeva s černým lakováním, na druhý už ale přemýšlím, k čemu daný kus vlastně slouží. Jednotlivé kusy si se svojí funkčností občas tak trochu protiřečí. Například židle spojené dřevěným obloukem se žárovkou vypadají vtipně, ale vydrží na nich hosté sedět celý večer? Schůdky do… otvoru v dřevěném rámu.

Oproti tomu věšáky, poličky, skříňky, ramínka a odkládací stolky na oblečení a doplňky vzniklé pod názvem Objet Coloré mají účel naprosto jasný. Jejich kouzlo spočívá v  nespočtu variant a různých řešení sestavení přesně podle chuti majitele. Navíc hrají plnými a veselými barvami, věrně kopírující barevné tóny oděvů Benettonu.

Designovým týdnem v Miláně ale výstava Objet Coloré nekončí, poputuje i do jiných evropských metropolí, například Londýna, Barcelony nebo Paříže.

Náhledy

Reklama

Příbuzné články

Další články z této sekce


Menu

Hledat