CzechDesign.cz

Menu

Kartell

Ing. Iveta Veberová – 09.05.2007

Novinky nábytkových gigantů

Pro rok 2007 přichystal Kartell na patnáct úchvatných kusů nábytku.

Křeslo Pop od designéra Piera Lissoniho má plastovou konstrukci z polykarbonátu, do které jsou zasazeny polštáře. Plast je průhledný, vtip spočívá v různých variacích potahů včetně džínoviny či látky z dílny módních návrhářů Dolce & Gabbana. Elegantní židle Lizz je vyrobena jako jeden kus. Má široký sedák a nízký opěrák. Je stabilní, odolná vůči poškrábání a jakémukoliv počasí. Je k dostání v mnoha barevných variantách matu či lesku.

Stojací lampa Toobe od Ferruccia Lavianiho je první svého druhu u firmy Kartell. Můžeme ji umístit jak na zem, tak na stůl. Je vyrobena z transparentního vytlačovaného PMMA, který je zabarven kouřovým efektem.

Antonio Citterio (spolu s Toan Nguyenem) navrhnul kancelářskou židli Spoon Chair novou technologií, která jí dodává avantgarní vzhled. Je to skořepina tvořena vrstvením, je mechanicky velice odolná, flexibilní a pohodlná. Minimalisticky vyhlíží skládací servírovací stolek Flip , který rovněž navrhnul Antonio Citterio spolu s Toan Nguyenem. Kovová konstrukce nese plastové police. Je velice skladný a využitelný i jako stolek konferenční.

Stolička Stone od Marcela Wanderse připomíná diamant. Její povrch tvoří geometrické obrazce, které odráží světlo a vytváří tak nádherné blyštivé efekty barevných stínů.

Designér Ferruccio Laviani představil závěsnou lampu Neutra, která je svou velikostí (průměr je 90 cm) určena především do prostorných hal. Je k dispozici v černé a bílé barvě.

Spolupráce Kartellu s Ronanem a Erwanem Bouroullec pokračuje. Důkazem je sofa Pol , jejíž heslo je “minimalismus nadevše”. Je tvořeno lehkou chromovou konstrukcí a dvěma obdélníkovými prvky z polyuretanu, které tvoří sedák a opěrák. Žádné područky, jen zjemnění celkového vzhledu zaoblením hran.

Starck (spolu s Eugeni Quitlletem) se letos v Kartellu vyřádil. Organický tvar, průhledná struktura a barevný či transparentní sedák tvoří židli s překvapivým efektem. To je Mr. Impossible . Obří váza (výška 164 cm, průměr 50 cm) Misses Flower Power je plastový monolit. Židle Dr. Yes si pohrává s leskem a matem plastu (polypropylenu). Má nedefinovatelný tvar vycházející ze čtverce, který se mění v organiku pro pohodlné posezení. A nakonec modifikace židlí Mademoisselle a Mademoisselle Dolce & Gabbana . První tvoří potah s efektem krokodýlí kůže, druhá je se vzorem leoparda. Toptop je série stolů, které mají silně minimalistický vzhled. Transparentní plastové nohy tvoří podpěru pro stolovou desku z wenge, dubu či polyesteru. Venkovní a barové verze stolů mají desku z plastů rozličných barev či hliníku.

Patrick Jouin navrhnul elegantní židli Thalya , která je nositelkou ženskosti. Její jemné rysy a ladné křivky se zaoblenými hranami lahodí nejen oku. Je zhotovena z průhledného polykarbonátu.

Kartell pokračuje ve spolupráci s italskou módní dvojicí Dolce & Gabbana, kterou započali v roce 2004. Mademoisselle Dolce & Gabbana a Pop jsou letošní úrodou určenou silným osobnostem.

Náhledy

Reklama

Příbuzné články

Další články z této sekce


Menu

Hledat