LUXIOM: THE STORY BEHIND

28. 1. 2016 - 4. 3. 2016 vstupné dobrovolné
GALERIE CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1
zobrazit na mapě
Facebook
Produktový & průmyslový design Lucie Nohejlová - 15. 1. 2016

Designér Tomáš Hovorka, absolvent pražské UMPRUM, představuje projekt, který ze studentské práce dovedl až do úspěšné a profesionální realizace.

Jak vznikal systém, ve kterém se rodí hvězdy?
Designér Tomáš Hovorka, absolvent pražské UMPRUM, představuje projekt, který ze studentské práce dovedl až do úspěšné a profesionální realizace.

Jaká byla cesta unikátních svítidel zapojujících kreativitu svých uživatelů od nápadu až po realizaci?
Příběh tohoto nadějného design start-upu se dozvíte na výstavě v GALERII CZECHDESIGN.


JAK TO VŠECHNO ZAČALO…
Studentský design má v České republice silnou tradici. Mezi experimentálními projekty zkoumajícími samé hranice oboru se najdou i takové práce, které se později uplatní v praxi. Příkladem toho je unikátní systém osvětlení Luxiom. Poprvé spatřil světlo světa v roce 2008, kdy Tomáš Hovorka, toho času student Holandské univerzity, přišel s nápadem na modulární svítidlo, které svou hravostí připomíná stavebnici. V Praze bylo poprvé představeno na výstavě TalentDesign - vůbec první výstavě, kterou GALERIE CZECHDESIGN ve svých zbrusu nových prostorách uspořádala. Někdejší studentský projekt se tak po pěti letech vrací na místo činu, tentokrát v podobě profesionální realizace. Jaká byla jeho cesta?

LUXIOM: THE STORY BEHIND
Výstava návštěvníkům představí dvě tváře projektu Luxiom. První je samotný produkt – vesmírem inspirovaná kolekce svítidel nabízí kousky navržené od designérů, i možnost vytvořit si světlo na míru dle fantazie každého z nás. Z workshopů, které budou pořádány v rámci doprovodného programu, si tak návštěvníci budou moci odnést hvězdu svých snů. Variabilní svítidla Luxiom, která jsou teprve na počátku své profesionální dráhy, mají za sebou již pětiletou historii, během které procházela náročným vývojem. Druhá část výstavy se zaměří na to, jak v praxi vypadá proces dovádění studentského projektu do profesionální realizace.

POSVÁTNÁ GEOMETRIE
Už Pythagoras považoval geometrii za náboženství. Designer Tomáš Hovorka nepochybně taky. Tři roky vyvíjel elementární geometrické tvary, až získal systém, ve kterém se rodí hvězdy. Designéři vědí, že čím větší jsou omezení, tím lepší jsou výsledky a větší zábava. S jedním trojúhelníkem vytvořil Tomáš celý vesmír. Možnosti systému Luxiom jsou neomezené a rozměr, tvar i barevnost mu mohou vtisknout sami uživatelé. Hrajte si a navrhněte světlo podle vašich představ!

Projekt byl podpořen grantem Magistrátu hlavního města Prahy a Městskou částí Praha 1.
Mediální partneři: Artikl, Artmap, Insidecore.cz, Design portál, kulturissimo.cz, Designreader, Design Cabinet CZ, DesignMagazin.cz, TYPO a lidovky.cz

Fotografie (5)

talentDesign se rozrůstá
Ostatní

talentDesign se rozrůstá

CZECHDESIGN.CZ - 15. 2. 2011

CZECHDESIGN.CZ hostí projekt talentDesign ve Vojtěšské 3 na Praze 1, který je tu pro lidi, kteří si chtějí pořídit mimořádné a nápadité věci.

talentDesign - nová značka mladého designu
Ostatní

talentDesign - nová značka mladého designu

Tisková zpráva - 4. 12. 2010

V nově otevřené galerii CZECHDESIGN.CZ bude v pondělí 6. prosince 2010 představena nová značka talentDesign, která nejen že prodává, ale také realizuje výrobu prací mladých designérů.

Další akce a výstavy

Český kubismus
Produktový & průmyslový design

Český kubismus

3. 12. 2015 - 31. 12. 2017

Výstava

Dům U Černé Matky Boží, Celetná 34, Praha 1

Česká republika

Expozice představí průřez českým kubismem s těžištěm v interiérové tvorbě let 1911–1914 s přesahem až do počátku dvacátých let.

Retro
Produktový & průmyslový design

Retro

17. 6. 2016 - 30. 4. 2017

Výstava

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Česká republika

Na výstavě v Nové budově Národního muzea mohou návštěvnící obdivovat hračky, techniku, vybavení domácnosti, ale především módu z dob minulých.

Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S 2016
Produktový & průmyslový design

Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S 2016

17. 6. 2016 - 9. 10. 2016

Výstava

Technické muzeum, Purkyňova 105, Brno

Česká republika

DESIGN.S 2016 je mezinárodní bienále studentského designu zaměřené zejména na průmyslový a produktový design. Nejedná se o soutěžní přehlídku. Jednotlivé osobnosti, pracující v oboru designu, vyberou ze svého hlediska tu nejzajímavější a nejlepší práci.

LUSTR 2016

Pro firmy

Hledáte designéra?
Hledáte designéra ke spolupráci? Vybereme, poradíme, připravíme zadání.

Dáme o vás vědět
Potřebujete představit svoji technologii, materiál, soutěž, produkty? Vytvoříme kampaň na míru.

Proč design
Publikace, která vám otevře dveře ke spolupráci s designéry. Ke stažení zdarma.

Kalendář

Zobrazit vše