Design Shaker 2016

17. 3. 2016 - 20. 3. 2016
PVA EXPO Letňany, Beranových 667, Praha 9
zobrazit na mapě

WWW  |  Facebook
Interiér & architektura Lucie Nohejlová - 1. 3. 2016

Letošní Design Shaker proběhne po loňském úspěchu opět v nové podobě kurátorského výběru. Již pátý ročník proběhne souběžně s jarními veletrhy v Letňanech a nabídne nejprogresivnější české i zahraniční značky a studia.

Zdroj: Design Shaker Zdroj: Design Shaker

Design Shaker je prodejní přehlídka českého i zahraničního interiérového designu, nábytku a doplňků, která propojuje designéry, výrobce a jejich zákazníky. Stejně jako v minulých letech probíhá v rámci jarních veletrhů FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDENBYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY, které jsou největší akcí svého druhu v České republice a každoročně se jich zúčastní desítky tisíc návštěvníků.

V rámci expozice prezentují svou práci velké české firmy i distributoři nejznámějších zahraničních značek vybraní našimi kurátory. Design Shaker se navíc nově otevírá i mladým designérům a studentům, kteří mají možnost prezentovat a prodávat svou tvorbu. V sekci Field Office se představují architektonická studia a designéři interiérů. Design Shaker se inspiruje velkými zahraničními projekty a za cíl si klade nejen představit design široké veřejnosti, ale především pomoci ke kontaktům mezi mladými tvůrci a zavedenými výrobci i obchodníky.

Tři sekce zaměřené na tři úzce spolupracující profese

Big Deal

Sekce Big Deal představí výběr etablovaných českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. Přijďte vyzkoušet nábytek a doplňky prověřené kvality. Zalíbí-li se vám, můžete si je pořídit domů. Sekce Big Deal na ploše téměř 1600 m2. Novinky a trendy v oboru. Praktické ukázky, předvedení exponátů. Obchodní dohody, partnerské firmy.

Fresh space

Kromě velkých firem a výrobců se i letos na Design Shakeru objeví mladá generace designérů, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Ve Fresh space najdete design, který se za pár let možná stane sběratelským unikátem. Většina svěžích kousků bude na místě k mání. Prezentovat se bude 20 mladých designérů. Kreativně zpracované expozice. Nejčerstvější designové nápady.

Field office

Užší kontakt s designéry interiérů a architekty zajistí sekce Field office. Zde najdete zajímavé návrhy interiérů i jejich skutečné realizace. Inspirujte se a vyberte si kdo bude navrhovat interiér vám. Prezentace architektů a interiérových designérů. Nahlédněte pod ruce profesionálům. Domluvte si konzultaci u architekta, který vás zaujal.

Design Shaker chce propojit kreativce a stavitele
Ostatní

Design Shaker chce propojit kreativce a stavitele

Jindřich Oukropec - 18. 3. 2015

Čtvrtý ročník prodejní přehlídky Design Shaker proběhne ve dnech od 19. do 22. března 2015. Prezentace českého i zahraničního interiérového designu, nábytku a doplňků spojuje designéry a výrobce s jejich zákazníky.

Další akce a výstavy

Martin Rajniš: První architektura
Interiér & architektura

Martin Rajniš: První architektura

29. 4. 2016 - 6. 11. 2016

Výstava

Jurkovičova vila, Jana Nečase 2, Brno - Žabovřesky

Česká republika

Výstava představuje práci Martina Rajniše, který je jedním z nejinspirativnějších architektů na současné české scéně.

Budoucnost centra Brna
Interiér & architektura

Budoucnost centra Brna

11. 5. 2016 - 24. 7. 2016

Výstava

Dům umění města Brna, Malinovského nám. 2, Brno

Česká republika

Výstava zahrnuje více než padesát návrhů urbanistického řešení pro nové brněnské nádraží umístěné v lokalitě pod Petrovem a současně také studie pro nádraží v odsunuté poloze.

ALTWASSER (NA CESTĚ DOMŮ)
Interiér & architektura

ALTWASSER (NA CESTĚ DOMŮ)

16. 6. 2016 - 10. 7. 2016

Výstava

Galerie Architektury Brno, Starobrněnská 18, Brno

Česká republika

Výstava zkoumá pohraničí republiky jako krajinu s přerušenou kontinuitou lidských vztahů, pozastaveným rozvojem a nastiňuje potenciál její přeměny v prosperující území. Je tento návod ukrytý v stoletími prověřené zkušenosti?

Pro firmy

Hledáte designéra?
Hledáte designéra ke spolupráci? Vybereme, poradíme, připravíme zadání.

Dáme o vás vědět
Potřebujete představit svoji technologii, materiál, soutěž, produkty? Vytvoříme kampaň na míru.

Proč design
Publikace, která vám otevře dveře ke spolupráci s designéry. Ke stažení zdarma.

Kalendář

Zobrazit vše
Mladý obal vítězové