Rubrika: Ze života

Práce za hranicemi naší kotliny

od aichi  

Na proběhnutém Webexpu se mě více lidí ptalo, jaké to je pracovat v zahraničí. Doufám, že jste všichni byli na přednášce Petra Olmera, Do Ameriky, který na začátku dobře vystihl kulturní šok z přestěhování. Minulý rok jsem nakousl v mém článku Jak js… more »

Firemní benefity

od aichi  

Firemní benefity může každý vnímat jinak, ale chtěl bych vám říct, jaké benefity považuji já za vhodné pro programátory. V prvním zaměstání jsme neměli dlouho žádné benefity a vlastně jediným benefitem byla menza s levným studentským jídlem. Pozd… more »

Jak jsem se nechal zaměstnat v Nokii

od aichi  

Právě jsem oslavil jeden rok v Nokii (to to letí) a tak si myslím, že je na řadě trocha bilancování. Chtěl bych vám ukázat, že pracovat v zahraničí není nic nepřekonatelného. Prvotní šok byl, když mi minulý rok v únoru přišel email z anglické… more »

Malcolm Gladwell má recht

od aichi  

Tento článek je polemikou s komentáři ke článku Small Change: Why the revolution will not be tweeted a také s českými nevěřícími Tomáši pod článkem Malcolm Gladwell: Proč se revoluce nevytweetuje. more »

Praha - Berlín vlakem

od aichi  

Jako Českými drahami nepoznamenaný jsem vlak použil tak jednou dvakrát do roka a vždy stačilo zajít k okénku a koupit si lístek. Jelikož jsem začal dojíždět do Berlína mohu se s vámi podělit o některé zkušenosti s kupováním zahraničních jízdenek. Prv… more »