Decisive: knížka k přečtení

od aichi  

Již za pár chvil si bude každý dávat novoroční předsevzetí a pokud nevíte jaké si dát, pak vám mohu pomoci se rozhodnout doporučením knížky, která vám pomůže se v příštím roce lépe rozhodovat.

Decisive: knížka k přečtení

Full story »

Touchr dodá dotykovým stránkám pohyb i v IE

od aichi  

Stránky vytvořené pro iOS / Android dotyková zařízení využívající touch události nebudou fungovat na dotykových zařízeních s Internet Explorer 10+, ale s tím vám může pomoct polyfil Touchr.

Full story »

Týden přístupného designu

od aichi  

V rámci Týdne přístupného designu pořádá CZECHDESIGN Seminář o přístupném designu se zahraničními hosty z Finska a Lucemburska a odborníky na moderní technologie z ČVUT. Program semináře bude věnován přístupnosti města, zavádění "designu pro všechny" do praxe a obecně možnostem, které jsou v dnešní době dostupné pro život v přístupnějším prostředí. Ze zahraničí přijedou přednášet zakladatelka finské Design for all network Päivi Tahkokallio a průkopník přístupnosti v Lucemburku Silvio Sagramola. Z českých expertů z FELu ČVUT představí Olga Štěpánková, Pavel Slavík a Zdeněk Mikovec témata jako Pronikání moderních technologií do života seniorů, Jak slouží Usability lab či Hru s haptickým rozhraním.

Seminář je určen pro veřejnost, designéry a architekty a proběhne tento čtvrtek od 11 do 13 hodin v GALERII/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1. Kapacita semináře je omezena, proto svoji účast potvrzujte na emailu: marketa.netukova@czechdesign.cz

Pokud vás zajímá přistupný design více, doporučuji navštívít stránky Equal Design.

Here.com, nový mapový zážitek na webu, Windows 8, ale i Androidu a iOS

od aichi  

Mapová divize Nokie dostala své jméno, od nynějška má vše kolem map nálepku Here. Od nynějška je jasné, že Nokia vytváří mapový cloud, který chce rozprostřit na všech myslitelných zařízeních.

Nový mapový vjem na vás čeká ihned na webových mapách Here.com, kde je pro vás připraveno 3D zobrazení světa a panoramatické zobrazení měst ala "StreetView" pro vybraná města. Oba pohledy jsou renderovány v prohlížečích s podporou WebGL bez žádných pluginů. Dalším rozšířením je Map Creator a zobrazení komunitních map, kde můžete stejně jako v OpenStreetMap přidávat a editovat jednotlivé ulice a jiné objekty, které se na komunitní vrstvě promítnou v jednotkách až desítkách minut.

Jistě víte, že Nokia se dohodla s Amazonem na vytvoření map pro tablety Fire. Odtud je jen krůžek k vytvoření plnohodnotného Android Map API pro všechny výrobce telefonů. Již nyní můžete začít bombardovat vašeho výrobce, kdy budou Here mapy na vašem Androidu. Toto API bude s podporou vyhledávání, hledání tras, ale i turn-by-turn navigace, panorama a 3D zobrazení. Jelikož Apple mapy jsou v současné verzi k nepoužití, Nokia se rozhodla vytvořit nativní aplikaci načtením webview s mobilní verzí map, která vám zpřístupní navigaci jak pro automobil, tak pro chodce. V přípravě je také HTML5 API pro chystaný Firefox OS.

Here mapy jsou unikátní v tom, že jako jediné mobilní mapy jsou skutečně off-line a celý svět ve vektorech se vejde do 12GB. Navigace je tak možná pro více než 100 pokrytých zemí off-line. K získání přesnějších informací o 3D světě kolem nás Nokia koupila firmu earthmine, která kromě tvorby panoramatických snímků dokáže každému pixelu přiřadit geografickou souřadnici.

Touchr: touch události v Internet Exploreru 10

od aichi  

Na internetu je mnoho mobilních stránek, které podporují touch události, které fungují na všech Android a iOS zařízeních. Lepší stránky také podporují myší události. Nicméně na scénu nastupuje Windows 8 s Internet Explorerem 10, který zavádí abstrakci všech vstupů MsPointerEvent, která je nekompatibilní s touch událostmi.

Pro ty z nás, kteří nechtějí zasahovat do již naprogramovaných stránek jsem vytvořil rozšíření Touchr, které provede celou abstrakci za vývojáře a stránka by měla začít automaticky fungovat i na Surface tabletech.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 16 >>